Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Waterford s vikingskou historií

Irské město Waterford, které je nejstarší město v Irské republice, bylo založené už v devátém století Vikingy a dnes je známo především svou věhlasnou továrnou na sklo.

Waterford Crystal je odkazem na waterfordskou sklářskou industriální minulost, dnes však turisty lákají především historická zajímavá místa, která jsou rozesetá po celém hrabství, jehož hlavním městem Waterford je.

 

   Mapa - openstreetmap.org

 

 

Vikingský trojúhelník, nejstarší městská čtvrť ve Waterfordu

Waterford se skládá z několika čtvrtí, tu nejznámější lze do češtiny přeložit jako vikingský trojúhelník. Tato část města je obehnána originálními hradbami z desátého století, které společně s vrcholem v Reginaldově věži tvoří trojúhleník. 

Reginaldova věž je jedna z nejzajímavějších památek v celém městě, je pojmenována po zakladateli města Regnallovi a napříč svou historií plnila několik funkcí, byla využívaná jako občanská budova, vězení, vojenské skladiště, jako královský hrad, a dokonce se v ní konala svatba druhého hraběte z Pembroke Richarda de Clare. Dnes je využívána jako muzeum.

 

 

Ve čtvrti Vikingského trojúhleníku je také nejstarší hospoda v celém městě. Hospoda T & H Doolan's je otevřena už přes tři sta let, tak to alespoň tvrdí oficiální licence, avšak podle místních se otevření hospody datuje až do patnáctého století. Kromě toho je součástí hospody originální městská zeď, která je stará přes tisíc let.

 

 

Waterfordský hrad

Historický hrad, jenž leží na malém ostrůvku obehnaném řekami kousek za samotným městem, byl několik stovek let vlastněn rodem Fitzgeraldů. Od roku 1980 byl však přebudován na hotel, a tak i vy můžete zakusit kouzelnou historickou atmosféru v malém útulném hradě, z kterého lze dělat výlety do krásné irské přírody například na pobřeží, ke kterému to z Waterfordu není daleko.

 

 

Za navštívení stojí například oblast Ardmore, malé rybářské městečko, u kterého se věří, že je nejstarším křesťanským místem v Irsku. Toto tvrzení také potvrzují zajímavá historická místa jako je například Ardmorská stará katedrála. V roce 2014 bylo toto městečko označeno za jednu z nejhezčích a nejzajímavějších lokalit v celém Irsku.

 

Hotely v této lokalitě
 

 

 

 

 

 

                                                    Další irská města
                        Dublin Cork Kilmallock    
                                 
                                 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 21.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.