Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

10 míst, která musíte navštívit v Sydney

Když se řekne Austrálie, první co nám vyskočí v hlavě je většinou Sydney. A i přesto, že to není hlavní město, je nejspíše jedním z nejznámějších.

Sydney je obrovská a nejlidnatější australská metropole rozkládající se podél severovýchodního pobřeží. Skýtá se svou jedinečnou krásou také nesčetné množství památek a zajímavavých míst, která nesmíte na své cestě minout. A které z nich že jsou ta nejlepší?

 

  1. Sydney Opera House

Jedna ze světově nejznámějších staveb. Krásná ze všech možných úhlů a pohledů. Ikona Sydney, která je určitě místem, jež by byla škoda nenavštívit. Nejlepší způsob, jak ji vidět v celé kráse je naskočit na jeden z trajektů, které brodí vody přístavu a objíždí Opera House kolem dokola. Ve večerních hodinách je pak nejlepší pohled z vyhlášeného Opera Baru, který je hned pod ní.

  1. Harbour Bridge

Další z australských i světových architektonických ikon. Tento nádherný ocelový most spojuje Sydney CBD se severním pobřežím. Je několik možností jako ho vidět a to buď při přejezdu autem, vlakem nebo pěšky. Dá se i podeplout na trajektu, kde se pak otevírá pohled zespoda a pro fanoušky adrenalinu se dá zakoupit lístek na výpravu a společně s průvodcem se můžete vyšplhat na vrchol mostu.

  1. Darling Harbour

Darling Harbour je čtvrť Sydney s přístavem Coockle Bay, který je lemovaný restauracemi a bary. Je tu i několik turistických atrakcí, které stojí za vidění jako Sea Life Aquarium - podvodní svět, Wild Life - menší zoologická zahrada a nebo Madam Tussaud's - muzeum voskových figurín. Z Darling Harbouru se dá podél vody dojít až ke slavné Čínské čtvrti, která je pak tím pravým místem pro milovníky dobrého asijského jídla.

  1. Watsons Bay

Watsons Bay je nádherné přístavní městečko asi 11 km od centra. Dá se na něj dostat jedním z trajektů, což je jeden z nejkrásnějších způsobů přepravy v Sydney. Watsons Bay vás překvapí svou poklidnou atmosférou a krásným výhledem na Sydney. Nabízí se tu několik možností na vyhlídkové procházky a určitě zavítejte do některé z místních vynikajících rybích restaurací.

  1. Manly beach

Pokud toužíte po návštěvě pláží, pak více než jednu z městských pláží doporučuji zajet na Manly. Pouze 35 minut jízdy na trajektu směrem na sever Sydney a ocitnete se v úplně jiném světě. Manly je jednou z proslulých surfařských pláží, která na vás dýchne svou dovolenkovou atmosférou. Promenáda lemovaná obchůdky, restauracemi a kavárničkami s krásnou čistou pláží, kde si za pár dolarů můžete vyzkoušet svou první jízdu na vlnách.

  1. Queen Victoria Building

Queen Victoria Buliding neboli QVB je historické obchodní centrum ve středu Sydney. Nádherná architektonická památka plná exkluzivně drahých butiků, kaváren a ideální místo pro "High Tea". Ozdobou jsou takzvané Royal Clock, umístěné v horním poschodí a fungují tak trochu jako astrologické hodiny.

  1. Sydney Tower

Nejlepší způsob jak vidět Sydney z ptačí perspektivy. Sydney Tower sice není zadarmo, ale určitě stojí za to. 360° vyhlídková budova umístěná v televizní věži v centru Sydney CBD. Po zaplacení vstupu Vám bude promítnut krátký 3D film o historii Sydney a samotné budovy a pak už se budete volně pohybovat kolem, jak dlouho chcete. Nejlepší dobou je pak západ slunce. Po zaplacení extra poplatku můžete dokonce i obejít celou věž zvenku, pod dohledem průvodce.

  1. Taronga Zoo

Pro milovníky zvířat, ideální jako rodinný výlet ale i pro ty, co zase chtějí vidět Sydney z jiné strany. Taronga Zoo je umístěna na protilehlém pobřeží od Sydney Opery a opět se k ní dostanete jedním z trajektů. Nabízí celodenní programy, jak už velrybí show, tak krmení slonů a nezapomenutelnou ptačí show. Při procházení zoologickou zahradou se budete moci kochat pohledy na mrakodrapy, které se majestátně tyčí na druhém pobřeží.

  1. The Royal Botanical Gardens

Po celodenním putování kolem Sydney je občas fajn se jen někde na chvíli svalit a trochu si odpočinout. Neznám lepší místo než jsou botanické zahrady Sydney. Tato rozlehlá rezervace je jen pár metrů chůze od Sydney Opera a je jedním z nejkrásnějších zdejších míst. Plné různých zákoutí, jezírek, kaváren a míst ideálních na piknik. S velkou pravděpodobností se Vám dostane i možnost vyfotit se s obrovskými papoušky Kakadu, kteří jsou obyvateli tohoto parku a oblíbenou turistickou atrakcí.

  1. Barangaroo reserve

Tato rezervace je jednou z nejnovějších atrakcí. Byla otevřena teprve nedávno, ale už teď je jedním z nejnavštěvovanějších míst. Barangaroo bývávalo průmyslovou částí Darling Harbouru, ale nyní je celé zrenovované a zdobí ji parky, restaurace a nové budovy. Je to ideální místo pro každého, ať už k odpočinku nebo zábavě.

Autor: Barbora Barrett

 

 

 

  Cestopis z města Sydney

Chyťte správnou vlnu v Austrálii!

   
     

 

 

 

 

 

     
    Čtěte také:
    Placení a měna v Austrálii
    Jak dlouho trvá let do Sydney?
    Nejvyšší hora Austrálie
     

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 01.04.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.