Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Kde strávit svátky? Zajímavé tipy z ČR

Kde trávíte svátky? Doma s rodinou, na pláži v exotických krajích nebo na horách s lyžemi a partou přátel? Možná si nedovedete představit, že byste něco na svých zvyklostech měnili. Chcete být doma, užít si svátky s rodinou, mít na sebe čas. Po předvánočním každoročním maratónu vypnout, sednout si, pustit si televizi nebo film, setkat se s přáteli, s příbuznými. Možná byste ale rádi letos Vánoce něčím ozvláštnili a užili si je trošku jinak.

Lyžovat v Rakousku, bydlet v Česku (Lyžovat za eura, bydlet za koruny)

Co takhle využít těch pár dní volna a odjet? Dokonce stihnete i rozbalit dárky a povečeřet kapra doma, pak zabalit lyže a na Štěpána hurá na hory!

Je veřejným tajemstvím, že dnes jsou naše nejvyšší hory pro nás drahé – rodina zaplatí tisíce za skipas a ubytování. Hodně lidí míří za trochu vyššími horami, levnějšími skipasy a dost často na mnohem zajímavější lyžařské sjezdovky za hranice – do Rakouska, do Itálie, do Francie. Můžete na to jít ale od lesa – ubytovat se v Čechách a na lyžovačku vyrážet za hranice.

Doporučujeme vyrazit na Lipno. Je chyba mít ho spojené jen s létem, vyrostl zde úžasný lyžařský areál – Skiareál Lipno. Stačí si jen vybrat si z množství hotelů, které nabízejí ubytování za lidové ceny, a k tomu ještě slevu na skipas v nedalekém Sternsteinu nebo Hochfichtu. Na obě místa se dostanete velmi pohodlně do hodiny a pak si můžete užít lyžování do sytosti. Děti vezměte s sebou – mohou se naučit lyžovat v lyžařské školičce, zkusit si pohyblivý koberec nebo celé sněhové hřiště.

Vysoké hory, nízké ceny

Vyzkoušejte hory, kde je nejdéle sníh, kde jsou ceny příznivé a i když je chumelenice a na krok není vidět, máte spoustu možností se zabavit – kouzelné Jeseníky.

Karlova Studánka, nejen libozvučný název, ale také krásné lázeňské město, na které se nedá zapomenout. Zajeďte si do pohádkového zasněženého městečka právě třeba mezi svátky. Vše je odsud blízko – vrcholy Jeseníků, turistické cíle, lázně i lyžařské areály. V lázních Karlova Studánka objevte regenerační procedury, zcela nové fyziatrické a rehabilitační metody, perličkové koupele nebo blahodárné rašelinové zábaly. Není náhodou, že již loni list New York Times nejvyšší moravské pohoří zařadil mezi šestačtyřicet lokalit, které stojí za to navštívit. Právě zde se vám útěk od reality všedních dnů podaří na 100 %.

 

Moravský ledovec a mořské oko

Nepátrejte v hlavě, jestli vám něco nevypadlo z hodin zeměpisu. Moravský ledovec je vžité označení pro areál Ovčárna – Praděd, kde si na sníh můžete vsadit. Tento areál přezdívaný „Moravský ledovec“ a je zárukou zimních radovánek během vaší dovolené. Sněhové podmínky jsou zde ideální od ledna do konce dubna.

Mořské oko se nachází na samém temeni hory Milíř, v nadmořské výšce 698 metrů. Jezírko s tímto názvem vzniklo zatopením břidličného lomu. Vydejte se k němu na běžkách, stojí to za to. A pokud byste se chtěli poblíž ubytovat v penzionu, vyhlášeném svou rodinnou atmosférou, vsaďte na Penzion pod Mořským okem, kde je útulno a dobře. Skoro jako doma.

 

 

 

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

České hory

Navštivte naše nejvyšší hory - Krkonoše

Monínec, nejbližší hory z Prahy

 

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 04.12.2014


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.