Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Na sklonku léta v Neapoli a na ostrově Capri se nudit nebudete

Foto, en.wikipedia.orgNeapol najdeme v oblasti Kampánie. Patří ji, co se týče počtu obyvatel třetí místo. Je známá půvabným zálivem a historickým centrem, které bylo roku 1995 zapsáno do světového dědictví UNESCO. Architektonicky zajímavých památek se nachází v Neapoli nepřeberné množství, ale také okolí slibuje neobyčejné zážitky.

 

 

Foto, en.wikipedia.org

Neapol


Festival Tano Tango

Hned na začátku září zde zažijete festival Tano Tango. Je zajímavý tím, že tmelí dohromady kulturní tradice dvou vzdálených měst − Neapole a Buenos Aires − jejichž obyvatelům je společný temperament a záliba k tanci a hudbě. Od 1. do 4. září se budu v Neapoli všude tančit argentinské tango. Centrem dění bude sál La Milonga Porteña, kde proběhnou soutěže profesionálů a kde se můžete informovat na kurzy pro amatéry.

 

Kampánie a výlety po okolí

Foto, en.wikipedia.orgNeapole se vyplatí podniknout pár výletů. Vydejte se určitě na prozkoumání nedalekých Pompejí. Komfortně vlakem je to pouhých 26 kilometrů. Můžete si prohlédnout i menší, ale neméně zajímavé antické Herkulaneum, které postihlo stejná zhouba, jako Pompeje. Zajímavý je výstup na Vesuv, který k Neapoli neodmyslitelně patří. Na sopku se dopravíte autem, nejlépe brzy ráno, nebo využijte služeb autobusů EAV. Ke kráteru je to z parkoviště asi 2 km do strmějšího kopce nezpevněnou cestou, ale zvládne to i méně zdatný turista.

 

Foto, en.wikipedia.orgRozhodně si nenechte proklouznout mezi prsty návštěvu ostrovů Capri a Ischia, kam vás dopraví pravidelné lodní spoje z nepolského přístavu. Na počátku září si mohou na Capri přijít na své příznivci sportovních vodních akcí, jelikož 4. 9. se tu koná již 63. ročník Maratona del Golfo – jednoho z nejproslulejších a nejnavštěvovanějších plaveckých závodů na otevřeném moři.

 

Kdo před sportem dává přednost kulinářskému umění, může na počátku září zavítat do města na Capri − Anacapri. Je mnohem klidnější a také cenově přístupnější než Capri. Od 30. 8. do 4. 9. se zde koná tzv. Settembrata Anacaprese, což je nezvyklé kuchařské zápolení. Rok co rok v něm spolu zápolí v přípravě lokálních gurmánských specialit čtyři městské části − La Porta, Le Boffe, Le Pietre, and Le Stalle. Akce startuje průvodem ulicemi města, pak se všude především vaří a ochutnává. Kromě toho se zde koná řemeslný jarmark, různé sportovní soutěže a hudební produkce.

Září v Neapoli si můžete užít již od 1800 Kč (vždy v pondělí a pátek, nejnižší cena zpátečních letenek) s dopravcem Easyjet , dále sem z Prahy provozuje leteckou linku i maďarský  Wizzair.

Tip na ubytování: hotel Ginevra, který leží dvě minuty chůze od vlakového nádraží Piazza Garibaldi a dva kilometry od přístavu v Neapoli vyjde na tři noci pro dvě osoby na 3 085 Kč

Booking.com

Booking.com

Booking.com

Booking.com

 

Vložil/a: Daniel Česák 12.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.