Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Bulharsko a turistika

Bulharsko se nachází v jihovýchodní Evropě, na Balkánském poloostrově u Černého moře. Hlavním městem je Sofie s 1 142 000 obyvateli.

 

 

Bulharsko se rozkládá na území o velikosti 110 990 km. Ústředním jazykem je bulharština a měnou jsou leva. V Bulharsku se nachází i několik pohoří, např. Stara Planina, které je pokračováním Karpat. Nejvyšší horou je Botev.

 

Hora Botev, zdroj fotky - Gerovitus91 CC BY-SA 3.0 creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0
   

 

Dovolená v Bulharských horách

Bulharsko nabízí jak dovolenou u moře, tak lyžování v horách. Pokrývka sněhu v bulharských horách bývá od ledna do dubna okolo 2,5m. Oblíbeným lyžařským areálem je Šiligarnika, která se nachází v pohoří Pirin. Sjezdovky jsou zde dlouhé přes 2500m a mají vysokou úroveň. Je zde plná vybavenost i pro náročné turisty.

 

Pirin, Vihren, Bansko

 

Todorin vrch (2 746 m), pohoří Pirin
   
Mapa pohoří Pirin, pro zvětšení klikněte

 

Dovolená u Černého moře

Velice oblíbená je dovolená v Bulharsku u mořského pobřeží. Černé moře je velice čisté a teplé. Koupání je zde bezpečné a to i pro malé děti. Pláže jsou písčité a vstup do vody mají pozvolný. Nejsou zde ani nebezpeční mořští ježci. Mezi velmi oblíbené letovisko patří Primorsko. V minulosti bylo Primorsko tureckou rybářskou vesnicí. Nachází se zde dvě písčité pláže, a to severní a jižní. Na jižní pláži je místní přístav, kde lze provozovat mořský rybolov. V okolí je nádherná příroda. Ke kladům pobytuBulharsku patří, že je tato dovolená v porovnání s např. v Chorvatskem, Francií, Itálií či Španělskem levnější a tím i dostupnější. Důležitou informací, kterou by měl každý turista cestující do Bulharska znát je to, že Bulhaři na souhlas či nesouhlas nekývají stejně jako my. Mají to přesně naopak. Pokud to turisté neví, může dojít k problémům, ale i k zábavným historkám.

 

Primorsko, zdroj fotky: Boby Dimitrov from Sofia, Bulgaria, CC BY-SA 2.0 creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)],  Wikimedia Commons

 

V případě potíží v Bulharsku je dobré znát tato telefonní čísla : policie-166, hasiči-160, záchranka-150 a silniční pomoc má číslo 146.

 

 

     
    Čtěte také:
   

Největší letiště v Bulharsku

   

Jak se dostat do Bulharska

   

Hranice Bulharska

     

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 19.04.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.