Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Jak se dostat do Bulharska

Bulharsko je oblíbenou prázdninovu destinací, kam každoročně míří statisíce Čechů. Jen za rok 2016 jich konkrétně bylo 210 000. Jak se sem nejvýhodněji dostat? Možné varianty se dozvíte v následujících řádcích.

 

Do Bulharska letecky

Letecká doprava patří k těm nejpohodlnějším způsobům, jak se do Bulharska dopravit. Let trvá zhruba dvě hodiny.

Země má pětici letišť, a to Burgas, Gorna Oryahovitsa, Plovdiv, Sofie a Varna.

 

                    Praha - Burgas - přehled linek
                    Praha - Sofie    -  přehled linek
                    Praha - Varna  -  přehled linek

 

Do hlavního města Sofie existuje řada pravidelných mezinárodních linek. Naproti tomu letoviska Varna a Burgas spíše využívají charterové lety.

Nejlevnější letenky lze pořídit už okolo 2 500 Kč. Nejdražší letenky koupíte asi za 8 000 Kč. Cenové rozpětí je poměrně široké díky tomu, že do Bulharska běžně létají nízkonákladoví dopravci.

 

Do Bulharska autobusem

Pokud vám nevadí značná časová zátěž v podobě 22 hodin cesty (počítáno na trase Praha – Sofie, k moři musíte brát v potaz o něco delší trasu), tak oceníte, že do Bulharska jezdí z české metropole přímý spoj. Výhodu to rozhodně představuje i pro ty, kteří se létat bojí.

Dnes zprostředková všechny spoje kancelář Eurotours, kde máte možnost si též rezervovat jízdenky. Dopravci tu působí čtyři – GROUP, Arda Tur, Sofia Bus a Karat, přičemž všechny jmenované spoje staví rovněž v Brně. A nejlevnější jízdné vás vyjde na zhruba 1 500 Kč.

 

Hlavní silnice v Bulharsku, Dragomir KeranovUpdate March 2011: Maximilian Dörrbecker (Chumwa) [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], Wikimedia Commons

 

 

Do Bulharska autem

V případě, že zvolíte tuto alternativu, nejschůdnější cesta je po dálnicích. Trasa vede přes Slovensko, Maďarsko a Srbsko, odkud se dostanete až do hlavního města. Ze Sofie se do nejoblíbenějších letovisek Varny a Burgasu dá opět dojet po nově rekonstruované dálnici.

 

Do Bulharska vlakem

Jde o nejméně využívanou alternativu. Důvody jsou nasnadě - čas i vynaložené finační prostředky. Cesta totiž trvá zhruba jeden a půl dne. Z ČR navíc neexistuje přímé vlakové spojení. Vyrazit můžete z Prahy, Brna nebo Pardubic, ale čeká vás přestup v Bělehradě.

Na cestu vlakem si musíte připravit přibližně 2 500 Kč.

 

Mapa bulharských železničních tratí zde.

Maximilian Dörrbecker (Chumwa) [CC BY-SA 2.5 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5)], via Wikimedia Commons

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Průvodce - Sofie

Slunečné pobřeží v Bulharsku

Varna - informace, doprava, ubytovaní

Bulharsko zve na krásné pláže, historii a noční život

Last minute zájezdy do Bulharska - přehled

Průvodce městem Plovdiv

Průvodce - Burgas a Sozopol

Největší letiště v Bulharsku

Zajímavosti Bulharska

 


 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 14.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.