Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Bulharský Dobřič

Dobřič je bulharské historické město, jenž je rozlohou deváté největší v zemi. Nachází se na severovýchodě země, jen několik desítek kilometrů od Varny a tedy i méně než hodinu jízdy autem od moře. Okolí tohoto města je známé také pro své kvalitní zemědělské produkty, jako jsou například olivy, mouka či víno.

 

 

 

 

Co dělat v Dobřiči

 Městu dominuje převážně oblast starého etnografického muzea, vybudována ve stylu starého města, v níž se nachází velký počet restaurací a kaváren. Najdete tu ale také spoustu tradičních řemeslníků, jenž můžete pozorovat při práci, a samozřejmě si tu zakoupit i nějaké ty suvenýry. Tato část města vám zkrátka ukáže tradiční stránku života v Bulharsku. Samotné muzeum poté disponuje především archeologickými nálezy z okolí Durankulaku.

 Pokud trávíte dovolenou i se svými dětmi, můžete navštívit také zoologickou zahradu, kterou nelze popsat jinak než jako přírodu uprostřed města.

 Opominout by jste ale určitě neměli ani květinové trhy na hlavním náměstí Ploštad Svoboda či nezapomenutelný St George City Park, v jehož blízkosti vybízí k noční návštěvě Bacardi Club.

 

Kde se ubytovat a kam za gastronomickým zážitkem

  Ubytovat se můžete například v hotelu Villa di Poletta, který se vyznačuje nejen útulným interiérem ale zejména vynikající restaurací.

 Další možností je Park Hotel Izida, jenž je situován přímo v St George City Park. Hotel disponuje především bazénem a posilovnou, ale zahrát si tu můžete třeba i tenis. V tamtéž parku se nachází restaurace Mechoka Ben, jenž je pokládána za tu nejlepší ve městě, a kam byste se určitě měli vydat při vaší cestě za dobrým jídlem, při němž můžete relaxovat na čerstvém vzduchu.

 

Ubytování v této lokalitě

  Tip na hotel: Tiara Hotel Cena na noc pro dva - 666 Kč
  Tip na hotel: Villa Di Poletta  Cena na noc pro dva - 802 Kč
  Tip na hotel: Hotel Bulgaria Cena na noc pro dva - 992 Kč

 

   A pokud chcete ochutnat tradiční bulharské jídlo, není naškodu zastavit se na oběd či večeři v restauraci Old Dobrich, nacházející se v samém srdci starého města.

Autor: Eva Klásková

 

 

Mohlo by vás zajímat:

1875 Kč sleva na webu Booking.com

Last minute dovolená v Bulharsku - přehled

Slunečné pobřeží v Bulharsku

Bulharská letiště

Burgas a Sozopol

Černé moře

 

 

 


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.