Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Cyklostezka A25 neboli Žižkovská

V letošním teplém létě bude příjemné vyjet si Prahou na  kole. Využít můžete docela hustou síť pražských cyklotras. A k projížďce nezveme jen ty, kteří usedají na kolo každodenně, ale i „občasné cyklisty“, anebo si může vyjet celá rodina i s dětmi. Dnes se můžeme podívat na cyklotrasu A25. Jedná se o vznikající páteřní cyklistickou trasu I. třídy, a bude to pravobřežní (pravý břeh Vltavy) pražská stezka.

 

 

Celá trasa není ještě dokončena, ale i úsek, který je zprovozněn, je příjemný a přinese vám dobrý pocit z jízdy na kole v místech, kde se nemusíte obávat silničního provozu; v místech, kde se objeví zase jen cyklisté, in-line bruslaři, koloběžky a možná chodci.

 

Mapa cyklostezky A25, zdroj - openstreetmap.org

 

Cyklotrasa A25 se nazývá Žižkovská a povede těmito lokalitami:

  • Staré Město
  • náměstí Republiky
  • Žižkov
  • Hrdlořezy
  • Kyje
  • Hostavice, Dolní Počernice
  • Běchovice, Újezd nad Lesy

Převýšení na trase je maximálně 20 metrů (stoupání).

Celá trasa by měla vést od křižovatky na náměstí Jana Palacha Kaprovou ulicí, přes náměstí Franze Kafky (v blízkosti metra trasy A, stanice Staroměstská), dále se pokračuje kolem Staroměstského náměstí až do Celetné; za křižovatkou ulic Celetná a Na Příkopě vede trasa Hybernskou ulicí, kolem vlakového nádraží Praha - střed (Masarykovo nádraží), a v místě, kde se spojuje Wilsonova, Husitská a Seifertova se odbočí vlevo, kolem ulice Příběnická, kde se navazuje na cyklotrasu „Staré spojení“ a po několika desítkách metrů se přejede Husitská – u Armádního muzea Žižkov. Poté trasa pokračuje pod vrchem Vítkov (památník Jana Žižky), přes Tachovské náměstí (přechod Husitské do Koněvovy). Cyklostezka vznikla na místě zrušených železničních kolejí, takže vás čeká i průjezd Starým Vítkovským tunelem. V těchto parných dnech to bude určitě příjemné ochlazení. Tunel je dobře osvětlený a pro vaše děti to může být pěkný zážitek.

Poté cyklostezka Staré spojení vede okolo Ohrady (v této oblasti je spousta piknikových míst a několik dětských hřišť) a dále kolem kolejí až na Krejcárek. Odtud bude směřovat na Hrdlořezy.

 

 

Autor: Jaroslava Linková

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Pražské cyklostezky: Výtoň - Braník

Pražské cyklostezky: Barrandov - Radotín

Cyklostezky přes park Stromovka

Pražské cyklostezky: úsek Barrandov - Anděl

Jak používat Rekola? Rady pro jízdu na sdílených ...

Mapa městské části Žižkov

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.08.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.