Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Divadlo na Vinohradech

Divadlo VinohradyDivadlo najdete na pražských Vinohradech konkrétně na náměstí Míru. Vůdčími osobnostmi jsou Tomáš Tőpfer, ve funkci ředitele od roku 2012, a umělecký šéf Juraj Deák.

Nádherná secesní budova je dílem architekta Aloise Čenského. Divadlo se začalo stavět roku 1905 a otevřeno mohlo být o dva roky později, hrála se premiéra hry Jaroslava Vrchlického Godiva.

Za jeho výzdobou stojí sochař Milan Havlíček, autor dvou alegorických soch Pravdy a Statečnosti, personifikace Tragédie, Baletu, Opery a Komedie jsou dílem Bohumila Kavky, oponu vyzdobil malíř Vladimír Županský.

 

Divadlo Vinohrady

 

Divadlo je nyní koncipováno jako činoherní scéna, v době svého vzniku mělo být uměleckou protiváhou divadla Národního a mělo svou úrovní napomoci k pozvednutí českého kultury v tomto směru. Dodnes si zakládá na kvalitním hereckém souboru a za jeho éru jím prošlo mnoho významných osobností, v roli režiséra třeba Jaroslav Kvapil nebo Karel Čapek, který zde krátkou dobu působil na postu dramaturga a režiséra.

 

 
Průvodce Prahou, čtěte zde
 

 

Jak se sem dostanete? - Mapa

Web:www.divadlonavinohradech.com


Divadlo Vinohrady

Divadlo Vinohrady

Divadlo Vinohrady

 

Široká nabídka ubytování v Praze na booking.com

Hotely pobláž divadla  

Hotel Claris

Cena na noc pro dva - 742 Kč

Prague Hostel Cathedral

Cena na noc pro dva - 969 Kč

Praha

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Divadlo Ungelt

Národní divadlo

Divadlo ABC

Divadlo Karlín

Divadlo Na Jezerce

 

 

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 10.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.