Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Divadlo Karlín

Divadlo Karlín, www.radicestujeme.euNajdeme jej v Karlíně nedaleko stanice metra Florenc. Oficiálním názvem Hudební divadlo Karlín patří mezi nejstarší česká divadla a může se honosit ještě jedním rekordem, po Státní opeře je také tím největším. Prošlo si ostatně náročnou rekonstrukcí, která byla nezbytná po zásahu ničivou povodní v roce 2002.

Současnými klíčovými osobnostmi jsou ředitel Egon Kulhánek a ve funkci ředitele uměleckého působící Pavel Polák.

 

 

 

Historie divadla se začala psát rokem 1881, kdy vznikla v pseudobarokním slohu budova, původním účelem pro cirkusová představení, později pro varieté. V jejích zdech se vystřídalo mnoho souborů, působilo tu třeba tzv. Prozatímní divadlo. V roce 1945 tady E. F. Burian zahájil pravidelný provoz divadla hudebního a cesta k dnešní podobě byla otevřena.

 

Divadlo Karlín, www.radicestujeme.eu

 

Do nynějšího repertoáru patří především muzikály a v menší míře také opereta, ač tento žánr je momentálně spíše na ústupu. Výjimečně diváci mohou vidět též činohru. Všechna představení se hrají za doprovodu živého orchestru.

 

Program - Hudební divadlo Karlín

Divadlo Karlín, www.radicestujeme.eu

Divadlo Karlín, www.radicestujeme.eu

 

Web: http://www.hdk.cz

Kde najdete Divadlo Karlín? Mapa


Nejlevnější ubytování v okolí divadla

 

Grand Majestic Plaza

Cena na noc pro dva - 2 562 Kč
 

Hotel Zlatá Váha

Cena na noc pro dva - 1 015 Kč

 

 


 
Průvodce Prahou, čtěte zde
 
Vložil/a: Daniel Česák 12.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Plánujete se potápět v zahraničí? Nezapomeňte si sjednat pojištění potápění. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.