Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Divadlo Ungelt

Divadlo UngeltDivadlo hledejte v pražském Týnském dvoře, což je blok zástavby nedaleko Staroměstského náměstí na rozhraní ulic Týnská a Štupartská. Jinak se mu také říká Ungelt a pravděpodobně vznikl v jedenáctém století jako opevněný kupecký dvůr, kde se vybíralo clo čili ungelt. Takže už víte, kde kulturní instituce přišla ke svému jménu.

Jde o soukromé divadlo založené Milanem Heinem, publicistou, hercem a moderátorem. Ten dnes působí ve funkci uměleckého ředitele. Provozní ředitel je MgA. Jiří Pritz.

Poprvé bylo otevřeno v roce 1995 a dnes se prezentuje jako malé komorní, které ani nemá svůj vlastní soubor. Nicméně některé herce tu můžete vídat častěji a rozhodně patří k vynikajícím, zdejší osazenstvo má na kontě několik prestižních ocenění Thálie.

 

Ungelt

Ungelt

Divadlo Ungelt

 

Nejčastěji diváci zhlédnou hry, kde vystupují dvě až čtyři postavy a v létě si můžete užít jejich jedinečnou atmosféru též pod širým nebem. Představení se od roku 2005 začala hrát na hradčanském Novém Světě, podle mnohých vůbec nejkrásnější části Prahy, kde svůj domov našla řada významných osobností uměleckého světa.

 

Kostel sv. Jakuba

Kostel sv. Jakuba najdeme jen pár desítek metrů od divadla

Jazz club Ungelt

Jazz club Ungelt

Hotel Ungelt

Hotel Ungelt

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Divadlo ABC

Divadlo Na Jezerce

Divadlo Karlín

Národní divadlo

Divadlo na Vinohradech

Divadlo Kalich

Stavovské divadlo

 


 
Průvodce Prahou, čtěte zde
 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 19.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.