Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Hrad Svojanov – zážitek pro děti i dospělé

Hrad SvojanovSvojanov se nachází v malebné krajině říčky Křetínky, nedaleko města Polička. Každoročně sem zavítá několik stovek návštěvníků. Někteří si prohlédnou jen hrad a okolí, jiní se sem pravidelně vrací. Svojanov pořádá každý rok řadu akcí pro děti i dospělé.

  Mezi ty nejoblíbenější patří Divadelní pouť a šermířská klání. Velice často bychom tu ale také potkali mistry řezbáře či pány, kteří hrad v minulých staletích obývali. Jindy se zase návštěvník vrátí o několik set let dříve a ocitne se přímo uprostřed bojů Třicetileté války.

 

V současné době si můžete vybrat ze dvou prohlídkových okruhů. První trasa se věnuje novější historii hradu a seznamuje návštěvníky s empírovou částí paláce. Druhý okruh Vás pak provede sklepením, ve kterém nejen děti zaujmou pověsti spojované s blízkým či vzdálenějším okolím hradu. Součástí druhého kruhu je také prohlídka dobové mučírny, která bývá v letních měsících zpestřena ukázkami útrpného práva.

 

Hrad Svojanov

 

Všichni kdo hrad navštíví, si mohou zvolit několik tras, jak k hradu doputovat. Ti méně zdatní volí většinou cestu autem až na parkoviště nacházející se jen několik metrů od hradu. Jiní zase nechávají své vozy v podhradí a na hrad vychází po rubínové stezce, kde mohou jejich bystrá oka spatřit i české granáty. Málokdo však ví, že k hradu vede také značená cesta ze Starého Svojanova, která nabízí nejen příjemnou procházku, ale také jedinečný výhled na hrad českých králů.

Věřím, že pokud toto místo navštívíte, jistě si jej zamilujete stejně tak jako já.

Autor: Michaela Krušinová

 

    Přehled ubytování v této lokalitě

Ubytování

 


Další hrady:

Hrad Tolštejn a okolí

Nejrozsáhlejší česká zřícenina-Rabí

Tip na výlet: hrad Houska

Hrady kolem Prahy

 

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 07.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.