Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na víkend     

Nejrozsáhlejší česká zřícenina-Rabí

Rabí, cs.wikipedia.orgJe to nejrozsáhlejší středověká zřícenina v Čechách a zároveň místo, kde Jan Žižka z Trocnova přišel o své jediné zdravé oko. Jistě už každému musí být jasné, že mluvíme o hradu Rabí. Hrad Rabí se nachází v jižních Čechách nedaleko Sušice. Při toulkách místní krajinou se na něj určitě vypravte.

Hrad Rabí nabízí samozřejmě prohlídkové okruhy, kde se dozvíte nejrůznější zajímavosti, například právě o Janu Žižkovi z Trocnova. Na rozlehlém nádvoří si zastřílíte z luku či kuše a také se svezete na velkém dřevěném oři. V exteriéru hradu je možné fotografovat a filmovat bez poplatků. Vaše zvířena je také vítána. Po celou dobu návštěvy musí být vaši čtyřnozí přátelé na vodítku.

Pokud jste si detailně prohlédli hrad, či dokonce absolvovali jednu či obě prohlídky s průvodcem, tak rozhodně neprchejte pryč. Okolo hradu vede příjemná 15 minutová procházka s hezkými výhledy na městečko Rabí. V nedalekém okolí doporučuji k navštívení další zříceniny, i když ne tak rozsáhlé a zachovalé. Za zmínku stojí zříceniny hradu Prácheň a Džbán.

Tip na ubytování v blízkosti (Nicov):  Penzion Pod Zvonem Cena na noc pro dva - 1 200 Kč

Rabí-nádvoří

 

 

Autor: Martina Zemanová

 

 


Mohlo by vás zajímat:

Zřícenina Baba

Hrad Tolštejn a okolí

Hrady ve Walesu, které stojí za navštívení

Hrady a zámky - oživlé památky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 25.09.2014


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.