Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Informace o části Prahy zvané Hradčany

HradčanyDnes jsou pražskou čtvrtí, ne příliš přesně se pod tímto názvem někdy myslí pouze vlastní Pražský hrad, již od středověku sídlo hlavy státu, na počátku dějin knížat a králů, nyní prezidenta.

V minulosti bývaly poddanským městem, navíc značně závislým na Hradě, a jako takové vznikly ve čtrnáctém století přičiněním Hynka Berky z Dubé, což byl český šlechtic a zároveň nejvyšší pražský purkrabí. Ač vůbec první zmínku o jejich existenci můžeme patrně hledat ještě o něco dříve, na ostrohu, kde se nachází Pražský hrad, snad už v devátém století stával knížecí stolec. Svou samostatnost pozbyly ve století osmnáctém, tehdy se rozhodnutím císaře Josefa II. připojily ke Královskému hlavnímu městu Praze.

 

Poloha Hradčan, zdroj mapy - openstreetmap.orgBohatá historie tu zanechala mnoho dalších architektonických skvostů, mezi jinými Schwarzenberský palác, bývalé šlechtické sídlo, aktuálně jednu z expozic Národní galerie. Dále můžeme jmenovat Černínskou zahradu a palác, v jehož zdech byste v současnosti našli Ministerstvo zahraničních věcí. Hradčany jsou tak momentálně především komplexem významných památek, a proto cílem turistů, patří k těm nejvyhledávanějším lokalitám jak mezi návštěvníky domácími, tak i zahraničními.

 

Černínský palác

Černínský palác

    Černínský palác

 

Hradčanské nám. 61/11, 118 00 Praha-Hradčany

 


 


Hotely v pražské čtvrti Hradčany

 

Golden Star

Cena na noc pro dva -  2 520 Kč
 

Hotel U Krále Karla

Cena na noc pro dva - 1 850 Kč
 

Hotel Questenberk

Cena na noc pro dva - 2 220 Kč
 

Monastery Hotel

Cena na noc pro dva - 1 820 Kč

 

Nabídka ubytování v lokalitě Hradčany přes booking.com

Praha

 

 

            Přehled všech pražských památek
       

 

 

 

     
    Čtěte také:
   

Mapa městské části Hradčany

   

Zlatý Nový Svět na Hradčanech

   

Hradčanské náměstí

   

Pohořelec - informace

     


Vložil/a: Daniel Česák 28.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.