Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Kterým místům se v Praze raději vyhnout

VáclavákZnáte to pořekadlo „Žižkovu a Libni zdaleka se vyhni“? Je pravda, že je staršího data a obyvatelé těchto lokalit by s ním asi nesouhlasili, nicméně existují v nich místa, kterým je skutečně lepší se vyhnout.

Případně počítat s tím, že jejich návštěva pro vás může být zážitkem, na který nebudete rádi vzpomínat.

 

 

 

Žižkov, takhle si to Žižka nepředstavoval

Žižkov, tedy jeho spodní část, kterou vede Husitská ulice, je stále ještě plný pavlačových domů, z nichž některé pamatují jeho vzdálenější historii.

Ona sama Husitská ulice je doslova přeplněná auty a autobusy, a nejen v ranní špičce je problém ji přejít tam, kde se vám zlíbí. Čistotou zrovna také nedýchá. Navíc jsou zde hospody a herny, které na vás čekají doslova na každém kroku.

Večer při procházce touto částí je dobré být furt ve střehu, což vám ale nemusí být příliš platné. A taková večerní procházka na blízký kopec Vítkov se z plánované romantiky může proměnit v kvapný úprk z těchto končin.

 

                                       Průvodce Prahou, čtěte zde
       

 

Libeň - to se vám líbit nebude

Samotná Libeň na tom především v místě, které se jmenuje dle stanice metra Palmovka, také není nejlépe. Stačí, pokud zde večer čekáte třeba na tramvaj, je toho zde také toho plno k vidění.

Místní známá individua se pohybují po zastávkách, upozorňují na sebe křikem, kuráž si dodávají popíjením krabičáku a jiných pochutin. Člověk je rád, když tu a tam projede alespoň vůz policie.

Když zrovna zůstáváte na zastávce tramvaje sami, protože ostatní odjeli jiným spojem, není vůbec příjemným zjištěním, že se k vám blíží místní skupinka povalečů. Někdy jsou to starší bezdomovci, co žebrají o cigáro, jindy mladí feťáci, u kterých si člověk nikdy nemůže být jistý, co je napadne.

 

Palmovka

Metro Palmovka

 

Curry House, Novákových 893/7, 180 00 Praha 8-Libeň

 


 

Anděl, názvu moc nevěřte

Ale abychom nepomlouvali pouze tato místa. Ono stát večer, nebo k ránu na Andělu má také své „kouzlo“. Opět se zde potulují zvláštní skupinky povalečů, feťáků a žebráků, často mají jako společníky své psy. Když se hádají mezi sebou, je to ještě dobré. Horší je, když se do konfliktu přidá někdo další.

 

Anděl

Anděl

 

Lepší je se s nikým nedávat do řeči, a odjet jakmile to jen jde. Postávat o samotě na zastávce, nebo se s někým, koho později odmítnete, dát do řeči, je takzvaně o ústa. V lepším případě přijdete o majetek, v horším o zdraví.

Bezpečnější není ani o kus vzdálené Smíchovské nádraží, to je navíc ještě více opuštěné.

 

 

Hlavní nádraží, to pravý domov houmlesáků

Hlavní nádraží je také kapitola sama pro sebe. Ano, za denního světla tenhle park, který je spjatý s přezdívkou Sherwood (proč asi) vypadá upraveně a docela bezelstně, dětské hřiště se spokojenými dětmi vás také může ukolébat k mylné domněnce, že je to docela fajn místo.

Zkuste tudy ale projít v noci. To se teprve seznámíte s místním koloritem. Dealeři, levné prostitutky, zloději a bůhví co dalšího. Ti, co už mají dost, se válejí po lavičkách, někdy na trávě, zbylí se znale pohybují po okolí a tipují potencionální kunčafty nebo oběti. Na tomto místě prý v průměru dochází k trestnému činu jednou za hodinu. No není to místo snů? Toho zlého cela určitě.

 

 

Václavák - to není přátelské setkání u koňa

Václavské náměstí, má možná honosný název, příliš parády ale nenadělá ani ve dne. V noci je to o poznání dobrodružnější. V horní části si můžete objednat v místních stáncích klobásu, o kus dál lehkou děvu a ještě o kus dál, dostanete něco, po čem zapomenete, kdo jste. Netřeba se obávat, že byste se tomu vyhnuli, naháněči tmavé pleti vás vždy navedou správným směrem.

 


Jižní město, panelová historie

Praha má mnoho míst, která jsou v noci nebezpečná, ono například třeba Jižní město, ale ani Vinohrady nebo Nusle nejsou z nejbezpečnějších. Pokud můžete, vyhněte se jim, ale ne vždy je to samozřejmě možné. Každopádně je dobré řídit se pár zásadami. Nestůjte sami na opuštěných zastávkách, kde čekáte na spoj. Lepší je stát někde opodál, nebýt tolik na očích a na stanici přijít až když vám daný spoj přijíždí.

Nedávejte se do řeči s cizími lidmi, velmi pravděpodobně se dostanete do konfliktu. Pokud si berete taxík, zvolte prověřenou společnost.

 

Nusle aneb přátelská atmosféra dělnické čtvrtiNáměstí Bratří Synků, lavičky jsou většinou obsazené spícími nebo odpočívajícími bezdomovci

 

Na psí exkrementy narazíte skoro na každém kroku

 

Sem tam najdete i nějaký ten prst

 

Vysočany  - Bleší trhy vás vítají

 

Zásah ozbrojených složek při kterém policie odvedla jednoho prodejce i s kradeným kolem

 

Na Praze 9, ulice U Elektry se konají každý víkend bleší trhy a ne malé, největší v Praze. Kdo sem chodí, tomu netřeba popisovat, jaká sorta nakupující a kupující se zde potkává. Ruština je slyšet na každém kroku, davy lidí, všudypřítomní afričané, kteří především nakupují televizory a jinou elektroniku, toť příznačné rysy místních trhů. Často jste svědky pokusu o krádež, kdy poškozený prodavač nahání zlodějíčka nedbaje davů nakupujících, nezůčastněnému pozorovateli to dozajista připomene scénku z grotesek typu Laurel a Hardy.

 

Autor: K.V.

 

           
         Mohlo by vás zajímat: Praha a deset málo známých zajímavostí
           

 

 

 

 

 

 

 

     
  Čtěte také:  
 

Hrady a zámky v Praze a blízkém okolí

 
 

Objevte pražské grilování na veřejných místech

 
 

Je libo koupání na dosah přírody? Přehled největších vodních ploch kolem Prahy

 
     

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 19.04.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.