Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Průvodce - Vítkov

VítkovJe vrchol v Praze, konkrétně na rozhraní Karlína a Žižkova, ke kterému přísluší administrativně. Vítkov „proslavily” hlavně učebnice dějepisu, neboť roku 1420 se tu odehrála známá bitva. Husité se při ní srdnatě bránili útoku rakouských a míšeňských křižáků.

Méně známý fakt je, že v minulosti na něm byly též vinice. Za zmínku ale rozhodně stojí, protože jejich tehdejší majitel, Vítek z Hory, mu dal název.

I když už se na tomto prostranství rozhodně naživo nebojuje, s vojenstvím je vrch spjat i dál, na úpatí vzniklo Armádní muzeum Žižkov, součást Vojenského historického ústavu.

 

 

 

Dnes tu také najdete Národní památník. Navrhl jej ve funkcionalistickém slohu Jan Zázvorka, český puristický architekt. Původně měl sloužit k uctění památky československých legionářů a československého odboje během první světové války, součástí je i bronzová socha Jana Žižky.

 

Vítkov - Praha

Vrch Vítkov zpoza autobusového nádraží Florenc


Rovněž sem byl umístěn hrob neznámého vojína. Podstatou takového místa posledního odpočinku je zároveň vyjádření pocty všem padlým vojákům, jež se nepodařilo identifikovat, takže jsou pohřbeni bez jména. A to pražské není jediné, obdobná se nacházejí také v Londýně či v Paříži.

 

Poloha Vítkova, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Přehled ubytování v Praze

Praha

 

 

 

Další tipy na výlet:

Park Stromovka

Strahovský klášter

Kampa

Žižkovská věž

Zřícenina Baba

Petřínská rozhledna

Vyšehrad

Hostivařská přehrada

Žluté lázně


 


 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 19.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.