Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Pražská náplavka

Pražská náplavkaVltava hrála a stále hraje pro Prahu velmi důležitou roli. Takzvané náplavky dříve sloužily především lodní dopravě, v původním významu se jedná o místo, kde kotví lodě, případně sem přistávají. A také bylo jeho primárním úkolem zmírnit důsledky povodní. Tento pojem by se tedy neměl zaměňovat s označením nábřeží, není to totéž, náplavka se nachází pod úrovní nábřeží.

 

 

 

 

 

Posléze se k přepravě dřeva využívaly jiné způsoby než po vodě a náplavky tak zůstaly nějakou dobu trochu bez užitku. Ne ovšem dlouho.

 

Pražská náplavka

 

Pražská náplavka

 

 

Na náplavce to žije

Dnes se staly především významným centrem kulturního života metropole, pravidelně tu probíhají koncerty, autorská čtení nebo festivaly věnované gastronomii. Zkrátka tu panuje rušno, a to mnohdy až do pozdních nočních hodin.

Kdybyste chtěli vyrazit okusit jejich jedinečnou atmosféru na vlastní kůži, kde byste je konkrétně našli? Jsou to Rašínovo nábřeží, Masarykovo nábřeží, Dvořákovo nábřeží – Na Františku, nábřeží Ludvíka Svobody a Hořejší nábřeží neboli Smíchovská náplavka.

 

 

Pražská náplavka

Pražská náplavka

 

 

 

Ty se staly oblíbeným místem setkávání nejen Pražanů, dá se sem vydat na procházku, ať na kole, na kolečkových bruslích nebo pěšky, jde též ideální místa pro romantické schůzky ve dvou i rodinné výlety s nejmenšími dětmi. Hlavně pro ně znamená velkou atrakci krmení zdejších labutí.

Celá tradice vyrážení na náplavku sahá dokonce až do druhé poloviny 19. století, kdy se zvolna začal měnit vztah místních obyvatel k řece. Nábřeží Vltavy ovšem ožívají také například farmářskými trhy. Staly se bezmála jednou z nejatraktivnějších lokalit hlavního města. O tom, co se na pražské náplavce děje a dít bude, aktuálně informují webové stránky.

 

Pražská náplavka

Pražská náplavka

 

 

 

     
 

Čtěte také: Zpestřete si léto projížďku po Vltavě na malé motorové lodi ...

 
     

 

U vody to žije i ve večerních hodinách

 

Plány do budoucna

A vedení města si je stále narůstající obliby tohoto prostoru vědomo. Proto se je snaží neustále návštěvnicky zatraktivnit a zajistit zde potřebné zázemí pro návštěvníky. Na Hořejším nábřeží bylo zrušeno parkoviště, stále se zvyšuje počet míst, kde se za pěkného počasí dá posedět. Na rok 2017 se pak plánuje rekonstrukce zmíněného Dvořákova nábřeží. Chystá se zejména oprava silnice, která trpí velmi špatným technickým stavem a dále i obnova chodníků.

 

 
       Mohlo by vás zajímat: 10 míst v Praze, která stojí za návštěvu.
 

 

 Ubytování v této lokalitě Prahy

Náplavka - hotely

   Hotely poblíž

 

 

 

 

 
Průvodce Prahou, čtěte zde
 

 Vložil/a: Daniel Česák 05.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.