Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Dvořákovo nábřeží

Pokud budete mít cestu do Prahy, rozhodně začleňte do vašeho programu i návštěvu Dvořákova nábřeží. Tohle překrásné místo má svou nenahraditelnou atmosféru a romantika z něj přímo sálá.

Na své si přijdou zamilované páry, rodiny s dětmi, ale i umělci, jenž velmi rádi zaznamenávají zdejší krásy na plátna či SD karty svých fotoaparátů.

 

Dvořákovo nábřeží, Čechův most

 

 

 

Dvořákovo nábřeží, vlevo za řekou - "Občanská plovárna"

 

Dvořákovo nábřeží, motorové výletní lodě

 

 

Nástup na výletní loď

 

Výletní loď s restaurací

 

V průběhu času

Výstavba tohoto nábřeží započala roku 1900 a trvala bezmála 4 roky. Po jejím dokončení dostala jméno Dvořákovo nábřeží, které jí na rozdíl od jiných nábřeží v Praze, zůstalo až do dnešní doby. Celá výstavba se obešla bez většího návozu zeminy, což zapříčinilo to, že je Dvořákovou nábřeží pražským nábřežím nejnižším.

Před osudným rokem 1900 to tu ovšem vypadalo zcela jinak a věřte, že tehdejší obyvatele by dnešní podoba tohoto místa, nestydím se říci, vykolejila. Ano, bývaly tu sice lázně, ale krom nich také rozsáhlé ohrady se dřevem a také se zde nacházelo jedno z center výroby ledku.

Neodmyslitelnou součástí zdejších scenérií se stala i malinká stavbička z období secese, jejíž dominantou je měděná kupole s korouhvičkou a majestátní hodiny. Je to limnigrafická stanice, jež kouká do oken Anežskému klášteru, a která nepřetržitě hlídala hladinu a průtok řeky Vltavy.

 

 

         Mohlo by vás zajímat: 10 míst v Praze, které stojí za to navštívit

 

Mapa

Zdroj mapy: openstreetmap.org

 

Dvořákovo nábřeží dnes

V současné době se náplavka Dvořákova nábřeží těší čilému turistickému ruchu. Snad je to způsobeno tím širokým rozhledem, který nepřestává uchvacovat další a další generace. Málokdo by odolal pohledu na Letenské sady na protějším nábřeží, Anežský klášter a budovu Ministerstva průmyslu a obchodu, honosné hotely President a InterContinental či majestátní budovu Právnické fakulty Univerzity Karlovy.


 Ubytování v této lokalitě

  Tip na hotel:  President Hotel Cena na noc pro dva - 3 650 Kč
  Tip na hotel: Clarion Hotel Prague Old Town Cena na noc pro dva - 3 010 Kč

 

Anežský Klášter


I lodní doprava zde funguje na jedničku. Plaveb si můžete užít hned několik druhů, jak celoročních, tak sezónních. Loďku si s povolením můžete zakotvit i vy. A kdybyste náhodou dostali hlad, můžete se občerstvit u Čechova mostu.

 

Čechův most

Autor: M.I.

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Na Rašínově nábřeží to žije

Smetanovo nábřeží

Pražská náplavka

Kam v Praze nejen za památky?

 

 

 

 

 

                Všechny pražské památky na jednom místě

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 26.04.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.