Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Baška Voda - Chorvatsko

Baška VodaBaška Voda leží ve Splitsko-dalmátské župě. Je součástí Makarské riviéry. Baška Voda je oblíbená turistická destinace, kam ročně zavítá tisíce evropských turistů. Právě zde pobývá nejvíce turistiů ze všech míst Makarské riviéry. Baška Voda má v současné době kolem 3 000 obyvatel. Lidé se zde zabývají kromě zemědělství také rybolovem nebo mořeplavectvím. 

Vypravit se tam můžete sami svým automobilem. Je dobré si však předem zajistit ubytování, i když apartmán samozřejmě můžete hledat až na místě. Mohlo by se ale stát, že byste nebyli zcela spokojeni. Pokud jedete pod stan, není třeba dopředu rezervovat místo.

 

 

Samozřejmě si můžete vsadit na jistotu, a vydat se autobusem v rámci zájezdu cestovní kanceláře. Baška Voda nabízí ubytování v apartmánech, hotelech, nebo v kempech v bungalovech či pod stanem.


Měna: chorvatská kuna (HRK) se dělí na 100 lipa. Byla poprvé uvedena na trh roku 1994, kdy nahradila chorvatský dinár. Předpokládá se, že bude v brzké době nahrazena eurem. Online kurz 1HRK = 3.6 


Hotely často vymýšlejí různé večerní zábavné akce pro turisty, v bungalovech si zase můžete zapůjčit kolo, a objet si celou zdejší oblast na kole.

   
  Tip na ubytování:  House Bilic (apartmány) Cena na noc pro dva - 1 624 Kč
   

 

Baška Voda en.wikipedia.org
Baška Voda Baška Voda

 

Moře je zde nádherně čisté, najdeme zde dlouhé kamínkové a pískové pláže a borové lesy. Opravdu jedinečný pohled se vám z pobřeží naskytne na Biokovo pohoří. Vstup do moře je pozvolný, proto se dovolená v této lokalitě hodí pro rodiny s malými dětmi.

Nádherné jsou večerní procházky městem, kde najdeme spoustu historických památek.

 

Baška Voda

Baška Voda

 

Také je zde velké vyžití jak pro děti, tak dospělé. Konají se zde v sezóně různé kulturní akce,představení a koncerty. V případě, že se rádi bavíte do brzkých ranních hodin, navštivte jeden z místních klubů přímo na pláži! 

Jestliže jste sportovně založení, rozhodně vás potěší, že si zde můžete zahrát tenis, fotbal nebo bowling. Baška Voda je ideálním místem pro turistiku. Mnoho turistů zde využívá možnost windsurfingu, vodního lyžování, a potápění v průzračné vodě. Pro odvážnější je pak paragliding. Pokud máte chuť zaplachtit si vzduchem... zde máte příležitost.

Nevynechejte ani návštěvu restaurace, kde ochutnáte výbornou dalmátskou kuchyni a další speciality tohoto regionu.

Doporučuji výlet do opuštěných vesnic, které se nachází nad Baškou vodou - Topići a Bast. Dochovala se v nich totiž stará venkovská architektura. Můžete si tam zajít do jednoho z pohostinství, je to zajímavá podívaná. Hospůdky jsou zařízeny v selském stylu. Ze zahrádek těchto restaurací se nabízí nádherný pohled na celou Bašku vodu.

Večerní procházky po pláži jsou opravdu romantické...

 


Průměrná max. teplota vzduchu ve ° C

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
10 11 13 17 22 26 30 29 25 20 15 11

 

Věděli jste, že...?

  • ... hlavní pláž zvaná Nikolina byla vyznamenána tzv. Modrou vlajkou?
  • ... na pahorku Gradina si můžete prohlédnout pozůstatky byzantské osady a staré pevnosti
  • ... z České republiky je to do Bašky Vody jen necelých 1 000 km?

 

Autor: Ivana Havelková

 

Booking

 

 

 

Čtěte také:

Chorvatsko láká turisty na známá filmová místa

Nejoblíbenější destinací je pro Čechy znovu Chorvatsko

Seznam letišť v Chorvatsku

Placení v Chorvatsku

Doba letu do Chorvatska

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 24.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.