Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Co navštívit v Paříži

PařížNavštívit Paříž bylo vždycky jedním z mých velkých snů. Pravda je, že abych navštívila všechno, co bych chtěla, musela bych zde strávit snad měsíc. Tolik času jsem bohužel neměla, takže jsem zvládla aspoň ty nejznámější atrakce a slíbila jsem si, že se sem rozhodně musím vrátit.

 

Plánování bylo složité, protože jsme se doma nemohli shodnout, čemu dát prioritu. Nakonec to vyhrála Eiffelovka. Takže sem mířily naše kroky nejdřív. Celou cestu jsem si říkala, jestli je to opravdu takový kolos jak se mi zdálo na fotkách a hlavně jsem se těšila na výhled na město.

 

Paříž

 

Mé očekávání bylo beze zbytku splněno. Šli jsme sem pěšky a věž se k nám pomalu přibližovala a ten pocit byl opravdu nepopsatelný. Naštěstí jsme si doma nastudovali potřebné informace, takže jsme chytře vyrazili brzy, abychom se vyhnuli nekonečným frontám. Tedy neklaplo to úplně, ale čekali jsme asi jen necelou půlhodinu. A musím říct, že to stálo za to. Pravda, nějakou chvíli jsem pochybovala o tom, zda vyšlapat těch více než 700 schodů do druhého patra byl dobrý nápad, ale nakonec to byl zase jiný zážitek než si jen tak vyjet nahoru výtahem. Koneckonců ten jsme si užili stejně, protože až do třetího patra to jinak nejde. No a ten výhled, to je prostě něco úžasného. Ještě že tu věž kdysi nerozebrali :-)

 

Paříž

 

Pochopitelně jsme při své cestě Paříží nemohli vynechat Louvre. Počítala jsem s tím, že zde strávíme opravdu hodně času, a také to tak dopadlo. Překvapivě největším zážitkem nebyl onen proslulý obraz Mony Lisy. To je asi trošku spíš zklamání – malý obrázek za sklem a před ním dav lidí – to si fakt moc neužijete.

 

 

Ale Louvre toho nabízí mnohonásobně více. Muzejní sbírky zahrnují několik tematických okruhů, například se zde ponoříte do starověkého Egypta, Řecka, Říma, ale je zde i poměrně bohatá sbírka východního umění.

 

 

Jen si dávejte pozor, abyste při hledání toalety omylem neopustili galerii. No, kdyby náhodou, tak lístek platí po celý den a zase se sem vrátíte jako já. Ale aspoň jsem si prošla dvakrát pyramidou.

 

Paříž

 

S Louvrem jsou neodmyslitelně spojeny zahrady, které jsou naprosto úžasné. Jinak se to ani nedá popsat.

Další den pak byl ve znamení Versailles. Obdivovala jsem je ve francouzských historických filmech a moc jsem si přála je vidět naživo. A jedním slovem mě to nadchlo. První dojmy se dají obtížně vyjádřit, prostě to na mě působilo naprosto velkolepě. Člověk si rázem připadal jako za dob Ludvíka XIV. Nádhera a přepych všude kolem a k tomu nekonečné, krásně upravené zahrady. Hned bych tu zůstala bydlet.

 

 

Paříž však není jenom historie, i když architektonické skvosty z minulých století jsou asi tím hlavním, co sem návštěvníky táhne. My jsme však navštívili i moderní čtvrť La Defénse, která je známá svými moderními stavbami. A musím přiznat, že taky mají cosi do sebe.

 

Paříž

 

Bohužel náš čas v hlavním městě Francie se krátil, takže poslední den jsme věnovali spíše procházkám ulicemi Paříže, ale navštívili jsme také proslulý hřbitov Cimetière du Père Lachaise, kde odpočívá řada známých osobností, třeba Sarah Bernhardt.

 



 

Stavili jsme se také na Mostu zamilovaných, jehož zábradlí je poseté stovkami ba tisíci zámků různých tvarů, barev a velikostí.

 

 

A pak už jsme zvládli jen zhlédnout Baziliku Sacré-Coeur, Vítězný oblouk a prošli jsme kolem známého Moulin Rouge.

 

 

No a pak už nezbylo nic jiného než zamáčknout slzu, nastoupit do letadla a smutně zamávat městu nad Seinou. Je toho ještě tolik, co jsme neviděli, prostě není jiná možnost než se sem co nejdříve vrátit.

 

Hotely v této lokalitě

 

Další cestopis z Paříže, čtěte zde

 

Autor: P.U.

 

 

Zdroj videa: YouTube CC - Travels and Cat,  Champs Elysees - Paříž

 

 

    Letiště v blízkosti Paříže:  
   

Charles de Gaulle (CDG)   Beauvais (BVA)   Orly (ORY)

 
       

 

 

 

Čtěte také:

Nízkonákladovka Easyjet ruší linku Praha – Paříž

Paříž ztrácí šmrnc, ale stále ji musíte milovat!

Doba letu do Paříže

Mapa metra v Paříži

Tajemství čtvrtě Marais

Last minute zájezdy do Paříže

Největší vlakové nádraží v Paříži

MHD v Paříži

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 19.02.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.