Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Výlet do Paříže

Vítězný obloukMinulé léto jsme vyrazili na poznávačku do Paříže. Cestovali jsme ve čtvrtek 2.7. 17.35 letadlem společnosti Ryanair, byl to nízkonákladový let.

 

Přistáli jsme na letišti Beauvais v 19.20, čili let trval cca 1hod 40 min. Po příletu na letiště jsme si koupili lístky na autobus, který jede na trase Paříž Beauvais.

Cena jednoho lístku byla 17 eur. Odjezdy autobusu jsme si prohlédli ještě doma na internetu a jezdili cca každou hodinu. Do Paříže je to asi 80 km z tohoto letiště, časově 1hod 15min. Autobusem jsme se odvezli do Paříže Porte Maillot, odkud jsme se přesouvali metrem (mapa metra).

Přímo na stanici metra jsme si koupili tikety - lístky na metro, které se vyplatí koupit ve větším množství na více dní. My jsme zaplatili za 20 lístků na metro 14, 10 eur. Ani jsme je všechny nevyužili, protože už jsme neměli čas. Byli jsme v Paříži čtyři plné dny a měli jsme se na co dívat a co obíhat ...

 

 

Pohľad z Víťazného oblúka na Champs d Elysées

  Pohled z Vítězného oblouka na Champs d Elysées

 

Byli jsme ubytováni v hotelu Montana blízko hlavního nádraží Garde Nord, což byla velká výhoda, protože jsme byly opravdu kousek od metra, hotel byl dvouhvězdičkový, ale relativně čistý, jednoduše zařízený. Nevýhodou bylo, že netekla teplá voda a přístup na internet, přestože měli wifi free, byl obtížný a připojení bylo jen ráno nebo během dne, večer byl problém se připojit. Na osobu jsme platili kolem 20 eur na jednu noc, byli jsme tam pět nocí. Jelikož jsme celé dny chodili po památkách a v hotelu jsme byli jen večer, tak jsme to neřešili.

Levné tipy z booking.com

 

ibis budget Porte D'Orleans

Cena na noc pro dva - 1 330 Kč
 

Central Hotel

Cena na noc pro dva - 1 523 Kč

 

Program prohlídky jsme si naplánovali ještě doma, abychom v Paříži neztráceli čas. Zakoupili jsme si Muzeum Pariz pass, který je možné koupit na dva, čtyři nebo šest dnů. My jsme si koupili na čtyři dny za 56 eur a určitě se to vyplatí více, než kupovat vstupenky jednotlivě.

 

 

Kromě toho, v některých muzeích nám tento pass dával přednostní právo na vstup a nemuseli jsme čekat v dlouhých frontách. Neplatil nám však přednostní vstup ve Versailles, tam jsme si museli dlouhou řadu odstát. V podstatě tento pass zahrnuje všechny nejslavnější a nejznámější památky v Paříži kromě Eifellovky, tu si třeba zaplatit zvlášť.

 

Paříž

 

V pátek jsme si naplánovali podívat se na Vítězný oblouk, Louvre a katedrálu Notre Dame. Louvre nás tak trochu zklamal, protože jsme očekávali mnohem víc. Jediné, co stojí za to v Louvre vidět, je obraz Mony Lisy a Milánskou Venuši. Odtud jsme se přesunuli ke katedrále Notre Dame, kde již končila otvírací doba, tak jsme ji jen rychle proběhly, nafotili zvenčí a pak jsme se ještě k ní vrátili, abychom si ji mohli "vychutnat".

 

Vítězný oblouk

  Vítězný oblouk

V sobotu jsme se vybrali do Versailles, který je vzdálen od Paříže asi 30 km a třeba si koupit zvláštní lístek, který stojí 3,55 eur. Dostali jsme se tam vlakem RER, který jezdí nad zemí i v podzemí. Cesta trvala kolem 35 min. Vidět a projít celý ten komplex opravdu stojí za to, i vystátí té dlouhé řady, protože zde je opravdu co vidět. Strávili jsme tam asi čtyři hodiny a navečer jsme se vrátili k Notre Dame, kde jsme vyšli úplně nahoře na věžičky, až k chiméram - chrličem, na které jsme dosáhli  rukou, odtud jsme měli celou Paříž jako na dlani.

 

Katedrála Notre Dame

   Katedrála Notre Dame

V neděli jsme se rozhodli navštívit nejznámější muzeum d Orsay, ve kterém jsou vystaveny obrazy a díla od slavných malířů, sochařů zejména impresionistů. Co je zajímavé na tomto muzeu, že bylo postaveno v budově bývalé železniční stanice.

Také jsme se byli podívat v centru Pompidou, jehož součástí je i Musée National d'Art Moderne, kde jsme zase mohli vidět díla moderního umění, např. od Picassa, Kandinského, Warhola, Mirá, atd. Den jsme zakončili procházkou pod Eifellovkou a vychutnávali jsme si západ Slunce.

 

Sacre Coure

   Sacre Coure

V pondělí, poslední den, jsme se rozhodli projít Montmartre, Invalidovnu, Baziliku Sacre Coeur a nakonec Moulin Rouge. Těmito památkami jsme zakončili náš pobyt v Paříži, na druhý den dopoledne jsme už odcházeli na letiště, odlet do BA jsme měli o 15:00 s časovým posunem, odlétali jsme v 16.00, přílet byl v 17.40.

 

Moulin Rouge

  Moulin Rouge

Co dodat na závěr? Paříž je opravdu velmi zajímavé město vyhledávané mnoha turisty z několika zemí světa a stojí za to navštívit ho alespoň jednou v životě. Doporučuji před cestou do Paříže nastudovat si podrobně hlavně místa, která chce člověk navštívit a alespoň základní informace o Paříži, aby jste se věděli správně zorientovat.

 

Versailles

     Versailles

Versailles

     Uvnitř Versailles

 

Co se týče jazyka, dorozumíte se i anglicky či německy, italsky a někde i španělsky.

Samozřejmostí je francouzština. Ohledně ceny za pobyt v délce čtyři dny, jak jsme byli my, vás Paříž vyjde na nějakých 350 až 400 eur, záleží od ceny ubytování, stravování.

Letenka se dá koupit za cca 100 - 120 eur, ubytování kolem 110 eur za 5 nocí, pokud vám postačí i skromnější hotel.

Dále je třeba počítat s cestovním za autobus z letiště do Paříže a zpět, to bylo celkem 34 eur, lístky na metro: 20 lístků za 14,10 eur, určitě si třeba vyčlenit finance na vstupy do jednotlivých muzeí a památek, nebo koupit Muzeum Paris pass, což se podle mě určitě finančně vyplatí.

 

Louvre

   Louvre

 

No a stravování je individuální, my jsme se stravovali sami, vedle hotelu byl supermarket, kde jsme chodili nakupovat potraviny a vodu, ceny byly zhruba stejné jako u nás, takže jsme na stravě utratili minimum peněz. Byli jsme sice čtyři dny pouze na suché stravě, ale dalo se to vydržet, hlavně jsme pili hodně vody, protože teploty byly nad 30 stupňů každý den, až v den odjezdu se ochladilo, co jsme už neřešili.

Pokud ještě někdo nebyl v Paříži, tak by měl nad tím popřemýšlet, určitě se ho vyplatí navštívit a nebude litovat ...

 

Mapa

 Trasa letu z Bratislavy do Paříže, letenky si můžete vyhledat na jednom z osmi vyhledávačů


Přehled letišť obsluhující dopravně Paříž

- Charles de Gaulle (CDG)

- Orly (ORY)

- Beauvais (BVA)

 

   Hotely v této destinaci přes booking.com

Paříž

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC - Travels and Cat,  Champs Elysees - Paříž

 

Mohlo by vás zajímat:

Na skok v Paříži: místa, která nesmíte vynechat

Louvre – Muzeum uměleckých pokladů

Vydejte se v zimě poznávat Paříž

Wizzair, Ryanair letenky: Praha – Paříž pod 600 Kč

Na otočku do Paříže z Vratislavi za 1 080 Kč

Letecky Paříž Beauvais z Vratislavi za 870 Kč

Do Londýna za 500 Kč nebo Paříže za 800 Kč

Paříž ztrácí šmrnc, ale stále ji musíte milovat!

Jak dlouho trvá let do Paříže?

Pařížská MHD

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.