Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Vše, co byste měli vědět o městě Galle

Foto, en.wikipedia.orgWelligama nás už přestala bavit a náš pan domácí nám půjčil motorku na celý den. Dopoledne a kolem oběda jsme pobyli na pláži v Mirisse a kolem třetí hodiny jsme se rozhodli zajet do hlavního města Jižní provincie Srí Lanky. Do nádherného města Galle. A toto magické místo nás velice překvapilo..

První, co nás zarazilo, byli portugalští kolonizátoři, kteří začali osídlovat Galle v 16.století. Z města se stal největší přístav v zemi.

 

 

 

Další Evropané, kteří na toto místo měli zálusk byli Dáni. A tak v Galle procházíte staré dlážděné uličky a máte pocit, jako by to ani nebyla Srí Lanka, ale stará Evropa.

 

Foto, en.wikipedia.org

 

V 17.století si Dáni na město kladli takové nároky, že kolem něho dokonce postavili silné hradby, které tam stojí dodnes a staly se světovým dědictvím! Když jsme do Galle přijeli, nejen, že nás překvapil evropský vliv znázorněný ve stavbách, mohutné hradby, ale také všudypřítomní muslimové a mešity zasazené do „přímořského letoviska“. Na první vyhlídkové hradbě nás šokoval pohled na stovky zahalených hlav na městské pláži a ve vodě. Na další se nám velmi zalíbil pruhovaný maják a na třetí nás oslovil týpek, který za peníze od turistů skáče dolů z hradeb do vody. Místo, abychom se dívali, jak se chudák skokan tříští dole o kameny, dali jsme přednost západu slunce, který se nevyhnutelně blížil na celé město vrhal zlatavý odlesk.

 

 

Po západu slunce jsme sedli na motorku a prozkoumávali uličky, poslouchali muslimské modlitby a užívali si prázdnin. Pokud má člověk na své procházce či projížďce hlad, není problém zastavit u některé noblesní a levné restaurace a povečeřet při svíčkách.

Celé Galle nám připadalo úplně jiné než zbytek Srí Lanky a doufám, že se tam ještě někdy podíváme!

Cesta zpátky do Walligamy příjemně ubýhala, večerní vánek nás na motorce ovíval a silnice zely prázdnotou. Před spaním jsme vzpomínali na perfektně prožitý den na jihu Srí Lanky.

Autor: Diana Schirlová

 

 

Mohlo by vás zajímat: Letenky na Srí Lanku za 10 890 Kč

 

 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 


 

 

 


Čtěte také:

Výlet jednoho kufru aneb cesta na Srí Lanku

FlyDubai: Srí Lanka z Prahy za 11 490 Kč

Tajná pláž v Mirisse

Měna - Srí Lanka

 Vložil/a: Daniel Česák 20.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.