Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Sicílie, úchvatný ostrov na špičce italské boty

Amfiteátr v Taorminu

Ostrov Sicílie nacházející se na úplném jihu  Itálie a připomínající na mapě pověstnou botu, nabízí turistům mnoho nezapomenutelných zážitků. Od pevninské části Apeninského poloostrova je oddělena Messinskou úžinou, přes kterou se do budoucna plánuje přemostění, které by umožnilo dostat se na Sicílii i suchou nohou.

Zatím je to však jen ve fázi projektové přípravy a hledání finančních zdrojů. Pojedete-li tedy na Sicílii autem či autokarem, budete muset zatím využít trajektové dopravy. Další možností jsou letecké linky, které končí v Palermu nebo Catanii.

 

Čtěte také článek: Nejkrásnější pláže Sicílie

Geografický pohled na Sicílii

Geografický pohled na Sicílii

 

Historické památky

 

Palermo

Málokteré území nabízí na tak malé rozloze tolik historických pamětihodností jako Sicílie. Hlavnímu městu Palermu již nikdo neodpáře mafiánskou pověst. To však je již minulostí a současné Palermo je typickým velkoměstem s rušnými ulicemi, tržišti a hlavně s řadou jedinečných historických staveb. Především je to katedrála v samotném centru města. Tato stavba je monumentální jak z vnějšího pohledu, tak i díky vnitřní výzdobě. Zajímavostí je, že byla vybudována na místě původního starověkého hřbitova.

 
                                Čtěte také: Městečko Palermo
 

Od katedrály se můžete vydat pěšky po rušném bulváru plném obchodů k divadlu a dále směrem na sever ke královskému paláci, kterému se také říká Normanský. Stojí na vyvýšenině, odkud je impozantní výhled na celé město a na moře.

 

Katedrála v Palermu

 

Agrigento

Do tohoto půvabného města se dostanete z Palerma po západním pobřeží. Turisty sem lákají nádherné pláže, četné restaurace, kavárny a pizzerie, ale především slavná antická minulost. O bývalé slávě svědčí zachovalé sloupoví starověkých dórských chrámů, známé pod názvem Údolí chrámů.

 

Chrám v Agrigentu

Chrám v Agrigentu

 

Syracusy

Město ležící na východním pobřeží v malebném přístavu nabízí řadu zajímavostí. Především impozantní katedrálu stojící na historickém náměstí. Na opačném konci města můžete obdivovat jeden z největších amfiteátrů Itálie. Upraveným parkem dojdete k ještě staršímu amfiteátru a dále může navštívit proslulou jeskyni, do které vejdete úzkým vchodem zvaným Dionýsovo ucho.

Načerpejte další informace o městě Syracusy

 

Taormína

Mnozí turisté stejně jako místní obyvatelé tvrdí, že se jedná o jedno z nejkrásnějších měst na světě. Je vystavěno na vysoké skále přímo nad mořem a jeho historické uličky svou atmosférou a krámky připomínají středověk. V centru Taormíny je umístěn snad nejkrásnější amfiteátr na světě. Dodnes je využíván k divadelním představením a koncertům. Úchvatný je pohled z hlediště, který nabízí stále kouřící sopku Etnu a hluboko pod vámi modré moře. Vyplatí se absolvovat výstup po schodech vedoucích až na vyhlídku nad městem, ze které máte velkou část Sicílie jako na dlani.

 

Taormina - mystická kráska Sicílie

 

Příroda a Etna

Sicilská příroda nabízí celou řadu kontrastů. Střed ostrova tvoří vysoké hory, na jejich úbočích se pěstuje vinná réva a olivy a v údolích se díky úrodné sopečné půdě daří nejrůznějším plodinám, zejména zelenině, ovoci a olivám. Za zmínku stojí dosud činná sopka Etna, z jejíhož hlavního kráteru neustále stoupá dým a z několika puklin vytéká láva, o čemž se můžete přesvědčit za tmy i z balkonu svého hotelu. Největším turistickým lákadlem na Sicílii je pochopitelně moře, krásné pláže a horké podnebí se slunečním svitem téměř po celý rok.

                  Mohlo by vás zajímat: Více informací o Etně zde

Sopka Etna na Sicílii

Sopka Etna na Sicílii

 

Přehled ubytování na Sicílii přes booking.com


 

 

 


*Last minute zájezdy na Sicílii - přehled

  Seznam letišť na Sicílii

  Doba letu na Sicílii

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.10.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.