Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Naše aucklandská pláž

AucklandV Aucklandu a v jeho okolí najdete velké množství pláží. Některé z nich jsou divoké, zejména ty na západním pobřeží, některé písčité a jiné kamenité. Můžete zajet na opuštěné pláže nebo na pláže, kde leží hlava na hlavě.

Auckland má mnoho různorodých míst, kde se můžete vykoupat a užít si spoustu zábavy. Každý si najde to své. My také našli! Dneska bude řeč o pláži Muriwai.

 

 

Surf leží připevněný na střeše, padák se schovává v kufru a my vyrážíme na naše oblíbené místo v Aucklandu.

Za čtyřicet minut hledáme volné parkovací místo v malé osadě Muriwai a nemůžeme se dočkat až vyskočíme z auta do černého vyhřátého písku.

Ještě předtím, než si obléknu neopren a přítel helmu, stavíme se na výbornou kávu a zmrzlinu v místní kavárně.

Posilněni vyrážíme do vody a vzduchu.

 

Auckland

 

Přítel leze na kopec, ze kterého je krásný výhled na nekonečnou pláž, písečné duny, skaliska a rozbouřené moře. Zjišťuje, že zrovna moc nefouká, že se radši přesune na Maori bay. Na druhou pláž, zátoku v Muriwai. Velmi oblíbenou paraglidisty a pokročilými surfaři.

Já zůstávám na hlavní pláži a zapínám si neopren. I když je horké léto, krátký neopren přijde vždycky vhod.

 

 

Surf už vedle mě netrpělivě čeká, až ho vezmu do toho divokého a pěnícího moře. Oba si užíváme vln a po pár hodinách padáme vyčerpáním na deku. Rozpálený písek kvůli své barvě pálí ještě víc, ale mně je to jedno. Sotva se udržím na nohách. Po chvíli mě to na dece přestane bavit a přesouvám se k autu. Převléknu se, naložím surf na střechu a jedu za přítelem, který je zrovna ve vzduchu a vychutnává si nepopsatelnou krásu Nového Zélandu z ptačí perspektivy.

Zaparkuji na horním parkovišti a vydám se na procházku po útesech. Přítel není jediný, kdo mě z výšky pozoruje. Nade mnou létají ohrožení terejové bílí, kteří tu mají své kolonie. Občas se k nim přimotá drzý racek a společně ukazují paraglidistům, jak jim to krásně létá.

Autor: Diana Schirlová

 

Booking.com

 

Mohlo by vás zajímat:

Sopečný Auckland

Letiště Auckland (AKL)

Jedna z nejdelších leteckých tras: Dubaj – Auckland

Praha - Auckland a zpět za 16 993 Kč

Procestujte Nový Zéland ve stopách Pána prstenů

Seznam letišť na Novém Zélandu

Měna a placení - Nový Zéland

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 24.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.