Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Návštěva Berlína

Hlavní město našich západních sousedů by zasloužilo návštěvu každého správného Evropana.

Poslední dobrou se v Berlíně shromažďují mladí lidé žijící alternativním způsobem života, od nepaměti tu žijí umělci všech směrů a v neposlední řadě zde narazíte, na každém rohu, na ne příliš veselou historii města. Ta nepříliš veselá se týká 2.světové války, kdy bylo téměř celé město zničeno, a ponuré období berlínské zdi, tedy studené války.

 

Plán berlínského metra

 

Berlínská zeď byla zbourána před více než 20 lety a zbytky zdí, únikové tunely, památník nebo kapli můžete vidět podél Bernauer Strasse. U 1.4 km dlouhé památky vás budou jistě doprovázet smíšené pocity. Ještě stačí, aby si člověk přečetl smutné příběhy lidí, žijící za zdí...

K Berlínské zdi mohu připojit další památku, která má se zdí, co do činění. A to nejdelší a nejznámější berlínský most Oberbaumbrücke přes řeku Spree. Spojuje totiž části města Friedrichshain a Kreuzburger. „Východní Berlín“ a „západní Berlín“.

Když Berlín oslavoval pruské vítezství v roce 1864, vyrostl ve městě Vítězný sloup se sochou řecké bohyně Viktorie.

Další Viktorii můžete spatřit na Braniborské bráně. "Brána míru" se stala symbolem Berlína. Byla postavena v roce 1791 a platilo se zde mýtné. To jen tak pro zajímavost.

 

 

Jeden z nejsilnějších zážitků vás čeká při prohlídce Památníku holocaustu Mahnmal. 2711 různě velikých šedivých betonových kamenů obklopuje zvláštní atmosféra.

Za pěti nejlepšími muzei zajděte na Muzejní ostrov. Za 18 Euro se podíváte do Starého a Nového muzea. Do Staré barokní galerie a do nejoblíbenějšího Pergamonmuseum (nahlédnete do 2 st. před n.l.). Nakonec se zajděte mrknout do středověku do Bode muzeum.

A abyste viděli město v celé své kráse, město jeřábů, v Berlíně stavby rostou jak houby po dešti, za 13 Euro vás výtah vyveze do 368 metrů vysoké ikony Berlína. Na Fernsehturm, na Televizní věž.

Na válečný Berlín zapomeňte v Charlottenburgu, v barokním letním paláci. Projděte se v anglických zahradách a prohlédněte si sbírky francouzských obrazů z 18.st.

Jak se dopravíme do Berlína? Čtěte zde.

 

Berlín je město s velkým M. Ujistěte se, že máte dostatek času. Ani zdaleka jsem nezmínila veškeré památky a zajímavosti hlavního města Německa.

 

   
Mohlo by vás zajímat: Další cestopis z Berlína  

   

 

Autor: Diana S.

 

Mohlo by vás zajímat:

Berlín na víkend

Poznávací pobyt - Berlín

Jak se dostat do Berlína

Mapa metra v Berlíně

Letiště Berlín-Tegel (TXL)

Letiště Berlín-Schönefeld (SXF)

Berlín - město muzeí a památek

Levné letenky na trase Bratislava – Berlín od 10 Euro

Hlavní vlakové nádraží v Berlíně (Odjezdy/příjezdy)

Přehled last minute zájezdů do Berlína

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Le Monde en Vidéo, Berlín

 

 

Autobusové spojení mezi Prahou a Berlínem poskytuje např. dopravce  Student Agency, ceny jednosměrných jízdenek začínají na 390 Kč.

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.05.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.