Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Stará Drašnice

Foto, cs.wikipedia.orgMalé město Drašnice najdete v  Chorvatsku asi půl hodiny od Makarské riviéry směrem na jih. Pokud pojedete z jihu, projedete letovisko Igrane a hned budete v Drašnici. 

Válení na pláži bylo dost a nastal čas na pořádné dobrodružství. Vydali jsme se do kopce poznat starou Drašnici a prozkoumat polorozbořené domečky, které nepřežily Balkánskou válku.

Stoupání do kopce nebylo snadné, neboť chorvatské slunce dokáže pořádně propalovat kůži. Bez vody bychom asi daleko nedošli. Konečně jsme přišli k prvnímu kostelu. Kostel stál sice ještě v „nové Drašnici“, ale pomalu jsme se přibližovali k hlavní silnici, kterou je potřeba přejít, aby se člověk dostal do města duchů.

 

 

Foto, cs.wikipedia.orgMěsto duchů nás přivítalo hromadou odpadků a museli jsme projít kolem starého haraburdí, abychom se dostali na kamenitou cestičku, která vedla osadou. První živá duše na nás zabekala za zrezivělým plotem a nechala se pohladit a dokonce si vzala slámu z ruky. Takže místní sem stále chodí. Mají tu ovce.

Nebyl domeček, abychom do něj alespoň nenahlédli. Do některých to bylo vážně na vlastní nebezpečí! Podlahy horních pater se propadaly, střecha zakrývala tak každý pátý domeček a tam kde byla, bylo otázkou času, kdy se zřítí. V přízemí většinou rostlo křoví s ostrými trny, takže nebylo možné podnikat hlubší průzkumy.

Když jsme byli v nejlepším a pobíhali jsme od domku k domku, mezi fíkovníky a datlovníky, vystrašilo nás silné bouchnutí dveří. Vždyť jsme tu sami, snad. Napadala nás spousta verzí, co to tak mohlo být, ale žádná racionální. Místní atmosféra v nás probouzela bujnou fantazii.

Pokračovali jsme směrem nahoru k dalším opuštěným obydlím a očekávali tajemného návštěvníka na každé kroku. Pěšinka lemovaná datlovníky nás vedla k malé kapličce, ze které právě vyšli stejně zvědaví a vystrašení turisté, jako jsme byli my. Zdvořile jsme se na sebe usmáli a hleděli si svého.

Téměř holá, ale nově opravená kaplička na nás udělala velký dojem v polorozbořeném městečku, snědli jsme si svačinu na lavičce ve stínu a pomalu sestupovali dolů, zpátky do reality a zpátky do nové Drašnice.

Autor: Diana Schirlová

 

Ubytování v této lokalitě

Tip na hotel: Apartmani Mira Cena na noc pro dva - 1 120 Kč
Tip na hotel: Apartments Leut Cena na noc pro dva - 2 100 Kč

 

 


 

 

Čtěte také:

Chorvatsko láká turisty na známá filmová místa

Nejoblíbenější destinací je pro Čechy znovu Chorvatsko

Seznam letišť v Chorvatsku

Doba letu do Chorvatska

 

 

 

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 22.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.