Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Vše, co byste měli vědět o Igrane

IgraneIgrane je malebné  chorvatské městečko, ležící na jihu blízko Makarské riviéry. V blízkosti je o trochu větší Podgora. Městečko je opravdu malé, o čemž svědčí i počet obyvatel - kolem 400.

Ty živí hlavně cestovní ruch, protože mnozí pronajímají apartmány ve svých domech či vlastní některou ze zdejších restaurací, které jsou pochopitelně plné v období letní dovolené. Díky malému přístavu vyráží i někteří z obyvatel na moře, aby ulovili pár ryb. Rybolov ale určitě na uživení není.

Igrane by mohlo potěšit hlavně nenáročné turisty, kteří hledají spíše klidné pláže, které ocení určitě i rodiny s dětmi.

 

Igrane

 

 

Pokud se vydáte na cestu z hlavního města Prahy, čekejte několikahodinovou jízdu, zhruba kolem 12 hodin. V případě že nejedete vlastním automobilem, ale autobusem s cestovní kanceláří, může se cesta protáhnout až na 18 hodin. Igrane sice leží téměř na jihu Chorvatska, ale vyplatí se, ujet o několik kilometrů více, protože v letním období máte téměř jistotu, že bude krásné počasí na koupání.

Teploty v posledních letech dosahují přes 30 °C, proto jsou zde velmi časté požáry, které se díky hornatému terénu, který je špatně dostupný, musí hasit za pomoci letadel.

 

     
                  Předpověď počasí v této lokalitě  
     

 

Igrane

 

Igrane má mnoho apartmánů, které pronajímají jejich majitelé. Cenová nabídka se samozřejmě různí. Když se vydáte dále po cestě, kde končí kolonáda, dojdete k místnímu hotelu, který má i svou kamenitou pláž.

 

Mapa

    Mapa této oblasti

 

Dominantou celého městečka je vysoká zvonice barokního kostele tyčící se nad městem. Do kostela se samozřejmě můžete jít podívat, ale vezměte si sebou dostatek vody, protože cesta není zrovna nejkratší, celou dobu půjdete do kopce a počasí vám nejspíš také příliš přát nebude, protože slunce bude pálit.

 

Igrane

 

Rozhodně tu nehledejte diskokluby, ty tady totiž nenajdete. Sem tam se ale koná nějaký festival, a tak o hudbu úplně nepřijdete. Podél pláže je krátká kolonáda, kde jsou krásné večerní procházky, když slunce už zapadá. Na ní najdete i dvě kavárny a několik restaurací, z nichž chce vyzkoušet, která vám bude vyhovovat. Ne všude dobře vaří. Na kolonádě je i mnoho laviček k posezení, takže si zde můžete vychutnat chladnější večery s výbornou místní zmrzlinou.

 

 

Obchodů se suvenýry tu také není málo a samozřejmě zde najdete i směnárnu. Doporučujeme spíše vyměnit kuny, protože pokud budete platit eury, tak vám místní stejně vrátí hotovost v kunách. Ušetříte si tak i zbytečné propočty. Platební karty tu spíše neakceptují, a tak je rozhodně lepší, mít u sebe cash.

Kamínková pláž se lemuje pod kolonádou a rozhodně není nejmenší. Bez problémů zde najdete místo k ležení a nedá se říct, že by byla někdy přeplněná. Zejména rodiny s dětmi by mohly ocenit pozvolný vstup do moře, které je průzračně čisté. Nedoporučujeme plavat za bójky, protože za nimi již plují drobné lodě, loďky i jachty, takže hrozí nebezpečí úrazu.

 

Igrane

Igrane

 

Pokud byste přeci jen chtěli jet do města, kde to žije, doporučujeme odplout lodí na Makarskou riviéru. Zde si zábavy a hudby užijete dosyta. Cesta po moři trvá zhruba hodinu. Nečekejte ale velkou výletní loď, jde o drobnou loďku, která je obvykle přeplněná a velké vlny jí rozhodně nelichotí, protože loď opravdu hodně houpe.

 

Ubytování v této oblasti

  Tip na levný hotel:  Apartments Knežić Cena na noc pro dva - 1050 Kč

Igrane

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Jan Batěk Igrane

 

 

                                             Další  chorvatské lokality
  Split Šolta Zadar Dubrovník Záhřeb Punat  
  Njivice Budva Rijeka Crikvenica Kukljica Vrbnik  
  Korčula Bol Stará Drašnice Baška Voda Podaća Pirovac  
               

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 30.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.