Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Turisty nedotčený venkov Španělska

Máte dost přeplněných pláží a míst, kde turistika nadobro uhasila plamen čehokoli tradičního? Přijeďte do Katalánska, konkrétně do oblasti kolem města Olot, a ubytujte se v jedné z přilehlých vesniček.

Hned po příjezdu vás překvapí všude přítomná zeleň, hory kam se podíváte, klid a přátelská atmosféra, která mezi místními obyvateli panuje. A to s tím klidem myslím smrtelně vážně – ať už se vydáte jakýmkoli směrem, často jediné turistky, které na cestě potkáte, budou krávy na pastvě nebo ovce.

 

 

 

 

Pokud by vás přestalo bavit poznávat přilehlé okolí, nastartujte auto nebo autobus a už po 50 kilometrech můžete dýchat vysokohorský vzduch přítomných Pyrenejí nebo se vznášet na vlnách  španělského pobřeží Costa Brava.

 

 

No a kam se jako turista vydat? Věřte, že tady se nudit nebudete. Navíc, veřejná doprava zde funguje skvěle a dostanete se téměř všude.

 

Vodní kaskády Gorg del Molí dels Murris

Obrovský klenot uprostřed ničeho. Naprosto úchvatná přírodní scenérie vás čeká v Les Planes d´Hostoles. Řeka zde vytvořila průzračně čisté, modře zbarvené kaskády s vodopádem. Nemusíte tedy jezdit do asijských pralesů, abyste mohli něco takového spatřit – tady vás čeká místní španělská verze. A samozřejmě – koupání povoleno! Během slunných dní tak zde míří místní obyvatelé se osvěžit. A věřte, že osvěžení je to pořádné – kdo čeká teplou vodu, ten bude zklamán.

 

 

 

 

Skalní město Castellfollit de la Roca

Město s příznačným názvem samo o sobě nenabízí zase tak nic zvláštního a je pravděpodobné, že v prvních chvílích návštěvy si budete říkat, proč jste sem vůbec jeli. Pro dosažení uspokojení musíte z města ven – přesněji pod město. Celé bylo totiž postaveno na skalním útesu a ze zdola se vám otevře pohled, na který jste čekali.

 

 

Návrat do středověku v Santa Pau

Skvostné středověké město, z nějž prostě dýchá historie. Hradby, romantické uličky a různá zákoutí - to je centrální část městečka. Sedněte si do jedné z místních restaurací a nechte se pohltit atmosférou.

 

 

 

Protáhněte nohy na túře v pohoří Serra Cavallera

Sever Španělska přímo volá všechny milovníky  hor. Pohoří je tu na výběr spoustu a nemusíte jet zrovna do Pyrenejí. Krásou oplývající túry čekají i jinde. Jestliže přijedete do městečka Camprodon, čeká vás hřebenovka, kde nepotkáte téměř „ani nohu“.

 

 

Pokud si chcete na dovolené opravdu odpočinout a stres všedních dní hodit za hlavu, opomenutý sever vnitrozemního Španělska vás zkrátka nadchne. Výletů můžete podniknout nepřeberně – v podstatě stačí jen zabodnout prst kdekoliv na mapě a najdete něco zajímavého. Až vás omrzí klid a vesnická atmosféra, za rohem čeká proslulá Girona nebo „must see“ Barcelona. Severní Španělsko si tady prostě zamilujete.

 

Autor: Martina Polamová

 

 

 

Ubytování - Olot přes booking.com  

 

   
  Čtěte také:
 

Jak dlouho trvá let do Španělska

 

Seznam letišť ve Španělsku

 

Hranice Španělska

   

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 17.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.