Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

V rytmu samby podlehněte kouzlu největšího státu Jižní Ameriky

Pátá největší země světa, země kontrastů, země fotbalu, největší deštný prales na světě, Kristus chránící město a celou zemi, výborné jídlo, hudba a tanec. Už víte jakou zemi mám na mysli?

Ano, je to Brazílie! Ale pojďme si to uvést na pravou míru, Brazílie není jen Rio de Janeiro a Amazonský prales. Sice jsou to nejznámější místa, a rozhodně stojí za návštěvu, ale Brazílie je tak obrovská a nabízí tolik možností, že je škoda to omezovat jen na ty největší turistické trháky.

V Brazílii jsem strávila 6 týdnů, kde jsem pracovala v místní neziskové organizaci a učila angličtinu. Měla jsem štěstí a žila jsem přímo s brazilskou rodinou, která mi ukázala nejen bezmeznou pohostinnost, ale také brazilskou kulturu a neustále dobrou náladu.

Žila jsem ve Fortaleze, která je hlavním městem státu Ceará. Brazílie má celkem 26 (+ distrikt hlavního města) spolkových států. Ceará se nachází na severovýchodně Brazílie. Fortaleza je známá jako turistická destinace s celoroční konstantní teplotou okolo 30 stupňů Celsia. 

 

 

Nejslavnější a nejatraktivnější část Fortalezy je promenáda Beira Mar. Je dlouhá okolo 3 km a nachází se tam většina hotelů, restaurací, obchodů se suvenýry a dokonce i japonská zahrada. Pokud budete kdekoliv vyhledávat obrázky z Fortalezy, téměř pokaždé vám budou nabídnuty fotky Beira Mar a jejích mrakodrapů.

 

 

Ve Fortaleze je několik pláží, ale jako nejlepší bývá označována Praia do Futuro. Pláž je dlouhá okolo 5 km a opět zde najdete několik typů restaurací a půjčoven surfu a dalšího vybavení. Místo, které potěší každou uměleckou duši je Dragao do Mar. Nové kulturní centrum, kde najdete muzea, galerie, divadla, kino, planetarium, bary, restaurace a potkáte tam mnoho zajímavých lidí. Vstup do muzeí a galerií je zdarma.

 

 

Fortaleza je dobrý výchozí bod pro další výlety do okolí. Jediná nevýhoda všech těchto výletů je vzdálenost, která je v mnoha případech větší než vzdálenost z nejzápadnějšího místa České republiky do jejího nejvýchodnějšího bodu. Jižně od Fortalezy se nachází město Quixadá. Je to vnitrozemské město a jeho dominantou jsou přiléhající skály. Nejslavnější skalní útvar je pojmenován slepice, a správně asi tušíte proč.

 

 

Další místo, které rozhodně stojí za návštěvu a osobně doufám, že se tam ještě jednou podívám je národní park Jericoacoara [Džerikvakvara]. Před 20 lety zde ještě nebyla vedena elektřina, ani cesty a místo peněz zde fungovala bartrova směna. Dnes je toto rybářské městečko hojně naštěvováno turisty, ale stále je udržena jeho originalita. Cesty tu stále nejsou, všude chodíte po bílém písku a není zde žádné veřejné osvětlení, což dává skvělou možnost pro sledování noční oblohy. Jediné mínus je cesta, která trvá 7 hodin z Fortalezy.

Jeri je mekka windsurfingu a kitesurfingu, spirituální místo a takový malý ráj. Můžete tu surfovat na písečné duně, ležet v houpací síti a zároveň být ve vodě, potkat volně žijící zvířata nebo si jen užívat pohled na zapadající Slunce na písečné duně. Každý si tu najdete to své.

 

 

Největšími lákadly okolí jsou Lagoa do Paraiso (jezero Ráj) s bílým pískem a houpacími sítěmi, tzv. Líný strom a skála Pedra Furada. Ta se stala symbolem Jeri. Dalším zajímavým výletem může být pozorování mořských koníků a další jezero s houpacími sítěmi. Ty jsou typické pro celý stát Ceará.

 

 

Při návštěvě Brazílie dejte šanci brazilské kuchyni předvést vám své skryté trumfy. Brazilci si potrpí na dobré jídlo. Rádi se scházejí s kamarády a pořádají grilovačky, společné večeře, kde popíjejí, baví se a tancují.

Obyvatelé Brazílie se umí skvěle bavit a pokud budete mít možnost připojit se, neváhejte ani vteřinu. V místním jídelníčku se velmi často objevují ryby, maso, rýže a fazole.

Jeden z mých tipů je vyzkoušet sušené maso na Slunci (carne del Sol), které chutná fantasticky a výborně jde s brazilským drinkem Caipirinha (brazilský rum Cachaca nejčastěji s limetou).

 

Autor: Marie Milenovska

 

 

 

             Další cestopis z Brazílie - Bataypora, čtěte zde 

 

 

 


 

   
  Čtěte také:
 

Měna a placení v Brazílii

 

Hlavní město Brazílie

 

Rady a tipy na cestu do Brazílie

   

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 12.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.