Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Costa del Sol

Costa del Sol je jednou z nejnavštěvovanějších a nejlákavějších oblastí ve  Španělsku. Lidé sem jezdí nejen za sluncem (volný překlad Costa del Sol zní slunečné pobřeží), ale také za velmi kvalitními službami, jimiž se může právem chlubit.

Začněme nejprve několika geografickými informacemi. Délka Slunečného pobřeží je asi 300 kilometrů. Nachází se v jižní části Španělska. Klima je zde velmi příjemné, jelikož zde neproudí studený vzduch ze severu. Právě tomuto brání pohoří, které se klene právě na severu. Díky těmto severním horám zde také téměř neprší. Téměř po celý rok zde svítí sluníčko a prohřívá tak vlny moře. Proč tedy turisté jezdí právě na Costa del Sol? Slunečné pobřeží disponuje kromě již zmíněných kvalitních hotelů také dlouhými čistými plážemi a třpytivou modrou vodou.

 

     
               Předpověď počasí - Costa del Sol  
     

 

Costa del Sol


Na své si zde přijdou ti, kteří preferují romantická zákoutí přírody, krásnou krajinu s horami, které majestátně ční nad pobřežím  rybářskými vesničkami.

Pakliže máte rádi nakupování, měli byste si přijít také na své, například ve středisku Costa Benalmádena. Jedná se o městečko, které má asi 30 000 obyvatel, jejichž počet se násobí v období turistické sezony. Poté, co se projdete starým městem, nezapomeňte navštívit právě místní obchodní centrum, které nese ve španělštině název Arrovo de la Miel. Máte-li rádi hazard, pak vězte, že je zde také moderně vybavené kasino.

Další velmi známé navštěvované místo je poměrně rozsáhlá obec Marbella. Ta byla původně pouhou malou rybářskou vesničkou, ve které byl později období, kdy bylo Španělsko ovládáno Araby, postaven hrad. Marbella dnes nabízí především kombinaci luxusu a romanticky dávných časů. Jsou zde naprosto luxusní hotely, krásné kavárničky na pobřeží a restaurované původní bílé andaluské domečky.

 

 

Upozorníme zejména na náměstí Plaza de los Naranjos. Jestliže nepatříte jen mezi obdivovatele památek, tak neváhejte a běžte si třeba zahrát golf a nebo tenis na hřiště, které svou kvalitou předčí leckterá jiná vrcholová sportoviště. Jedním z prvních letovisek, které na Costa del Sol vznikly se stalo Tremolinnes. Toto středisko leží pouhých 7 kilometrů od Malagy a je známé hlavně svým bujarým nočním životem. Pokud přijedete do Španělska slavit, pak je pro vás právě toto středisko ideálním, jelikož nabízí bezpočet barů, diskoték a jiných nočních podniků. Určitě byste neměli vynechat také návštěvu místního aquaparku, který se na nachází ve staré rybářské čtvrti s názvem La Carihuela. Jestliže jste spíše vyznavači přírody a máte rádi zeleň, pak navštivte městečko Fuengirola. To se vyznačuje právě botovými lesy, které se táhnou podél moře na věčně zelených horských svazích. V kombinaci s krásnými promenádami a několika golfovými hřišti, která svou kvalitou patří mezi nejlepší, vytváří krajina opravdu zajímavý ráz.

Pokud jste ale milovníci historie, tak jistě zamiřte do Malagy, Sevilly, Granady a nebo Cordoby. Buďme tedy konkrétnější a na některé nejvýznamnější památky upozorněme.

 

Cordoba

 

Nejcharakterističtější jsou pro jednotlivá města arabské hrady a pevnosti. Podívejte se určitě do komplexu paláců Alhambra, který se nachází v Granadě. Tyto paláce zde nechali vystavět členové poslední zde vládnoucí dynastie Násrovců. Paláce jsou chráněny mohutnou hradbou, ale zároveň sloužily i jako příjemné letní sídlo této dynastie, což značí zejména krásné kvetoucí zahrady uprostřed komplexu. Další dvě opevnění z období nadvlády Arabu majestátně ční nad Malagou. Jde o pevnosti s názvy Gibralfaro a Alcazaba. Jestliže se na chviličku zastavíme u Malagy, je třeba také upozornit na centrální náměstí Plaza de la Constitucion. Na tomto místě se po dlouhá léta konají nejrůznější společenské události. Ať už jsou to býčí zápasy, fiesty a nebo jiné, třeba náboženské oslavy.

Je zde také pozoruhodný barokní jezuitský kostel Iglesia del Santo Cristo de la Salud. Můžete také obdivovat školu výtvarných umění, jejímž žákem byl kdysi i zdejší nejslavnější rodák Pablo Picasso. Co do maurských památek, nezapomeňme na Cordóbu, která může být právem pyšná na Mezquitu, což je bývalá hlavní mešita. Velmi zajímavý a doslova dechberoucí je její interiér, kterým se může pyšnit

Spoustou mramorových, jaspisových a porfyrových sloupů, které disponují zdvojenými oblouky. Tato mešita byla ne úplně přestavěna později v křesťanském duchu. Neměli byste také zapomenout na návštěvu židovské čtvrti, jež se proslavila také Květinovou ulicí. Poslední zastávkou bude jistě rezidence Medina Azahara. Ta leží na úpatí Sierry Moreny. Věřte nebo ne, právě zde kdysi žilo a pracovalo zhruba 20 000 lidí. Posledním velkým městem je Sevilla. Zde si prohlédněte minaret, který je nepřehlédnutelný, jelikož jeho výška je 96 metrů. V současné době je z něj zvonice, která se jmenuje Gironda.

 

 

Tím nejkrásnějším, co můžete v Seville spatřit, je však katedrála. V té se nachází největší oltář na světě. Trvalo 80 let, než tento oltář vznikl a byly na něj, konkrétně na jeho sochy, použity 2 tuny zlata.

 

 

   
  Čtěte také:
 

Seznam letišť ve Španělsku

 

Jak dlouho trvá let do Španělska

 

Hranice Španělska

   

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 24.12.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.