Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Do Rakouska za historií: Hrad Hofburg

Rakousko, to není jen malebná krajina a dechberoucí hory, je to i velké množství historických památek a budov. Jedna z nejimpozantnějších, palácový komplex Hofburg, je k vidění ve Vídni.

 

 

 

  Hofburg Palace, Burgring, Kärntner Viertel, KG Innere Stadt, Innere Stadt, Vídeň, 1010, Rakousko, zdroj mapy - openstreetmap.org
 
     

 

Vídeň na dosah ruky

Hlavní město  Rakouska nabízí nespočet zajímavých míst. Ať už se rozhodnete navštívit známý zábavní park Prátr a jeho obří vyhlídkové kolo, procházet se po tržnicích, které jsou v tomto městě na každém rohu, nebo strávíte celý den v Hofburgu, zklamaní určitě nebudete. Jeden z hlavních důvodů, proč k návštěvě vybrat právě Vídeň je jistě to, že se její centrum nachází pouhých 55 km od hranic s Českou republikou.

 

Kořeny v 13. století

Historie samotného palácového komplexu Hofburg sahá až do 13. století. V roce 1275 zde byla postavena první pevnost s kaplí, pravděpodobně v gotické podobě. Později byl komplex Ferdinandem I. přestaven v renesančním slohu, v roce 1668 byla přistavena první barokní část. V pozdějších letech byla vybudována dvorní knihovna, velkolepý vstup, nebo také nové divadlo, ale nejvýraznější změnou byla výstavba Neue Burgu za Františka Josefa I.

 

Zdroj videa: YouTube CC, viennaprofi1

 

Zdroj videa: YouTube CC, viennaprofi1

 

Od prezidenta po jízdárnu

V současné době rozsáhlý komplex shromažďuje hned několik zajímavých institucí k navštívení. V jedné z částí sídlí rakouský prezident, v další je pro změnu Rakouská národní knihovna.

Sídlí zde též mnoho muzejních expozicí. Jedna z nejznámějších je Císařská klenotnice, kde jsou k vidění jedny z nejdražších pokladů a korun, za návštěvu rozhodně stojí i Muzeum císařovny Alžběty, známé též jako Sisi. Zde je k vidění spousta osobních předmětů císařovny, také však její nejznámější portréty.

V neposlední řadě v Hofburgu sídlí i Španělská dvorní jízdárna, což je jediná instituce na světě, kde je zachována vysoká škola jezdeckého umění od dob renesance až doposud.

 

 

Hofburg by skutečně neměl uniknout vaší pozornosti, zvlášť pokud jste příznivci umění a architektury. Plánujete - li projít si komplex celý, doporučujeme vyhradit si na návštěvu více než pouhý jeden den.

Autor: Kateřina Šéflová

 

 

Mohlo by vás zajímat:

10 míst, která musíte navštívit v Rakousku

10 míst, která musíte navštívit ve Vídni

Zájezdy do Vidně - přehled

Kam zajít ve Vídni s dětmi?

Doprava do Vídně a po Vídni

Hlavní vlakové nádraží

 

 

 

 

 


 


Vložil/a: Daniel Česák 03.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.