Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Akční letenky     

Za mořem na Krétu levně

S nízkonákladovou leteckou společností Ryanair doletíte do historického města Chania, které leží v severozápadní části Kréty, poměrně levně. Na konci článku jsme vypsali aktuální levné letenky do města Chania s cenou od 671 Kč. Spolu s ubytováním vás dovolená na Krétě může stát od 7 tisíc korun - v ceně jsou dvě zpáteční letenky s příručním zavazadlem, a pokoj pro dvě osoby na týden.

Město Chania bylo dlouhá léta hlavní městem Kréty - až do roku 1972. Podnebí na Krétě je velmi mírné, nejmírnější z Řecka, jeho ostrovů a možná i Evropy. Jedná se o středomořské klima s horkým a suchým létem, které reguluje pouze severní vítr. Pokud se vydáte na Krétu v létě, tak počítejte s denními teplotami 35-40°C, někteří jedinci hlásí i 45°C. Pokud nemáte zaplacenou klimatizaci, tak se můžete v noci těšit na příjemných 25-30°C. Oblast Chania patří mezi nejzelenější části ostrova. Centrum města je benátského stylu. Mezi zajímavosti patří kostel San Salvatore z 16. století.

 

 


Nedaleko města, jižně od Chanie, najdete soutěsku Samaria, která určitě stojí za vaší návštěvu. Je to nejkrásnější a nejznámější soutěska na ostrově. Kolem soutěsky je národní park a hory Lavka Ori. Stezka v soutěsce je místy velmi úzká a jednosměrná, podobně jako je to třeba ve Slovenském ráji. Cestou se mnohokrát překonává říčka a cesty jsou kamenité. Část cesty v soutěsce vede korytem říčky. Nejjednoduší je zařídit si výlet do soutěsky od nějaké místní cestovky i s odvozem. Cena bude kolem 300 €. Vstupné do parku je 3,5 €.

 

Ilustrační foto

Ilustrační foto

Doprava

Na Krétě se dá pohybovat mnoha způsoby a to soukromou (auto, skůtr, kolo) nebo veřejnou dopravou (autobusy, taxi, lodě). Pokud hodláte vyrazit za poznáním, tak Vás zřejmě půjčení auta nemine. Připravte si cca. 50 € a více / den za půjčovné + benzín. Kréta je sice malá, ale je na ní vše daleko a není problém za dovolenou ujet i 2tis. km a mít na příští rok stále spoustu míst k návštěvě. Kdo oželí trochu pohodlí a přijme omezení dané jízdními řády, ten se může obrátit na autobusovou dopravu. Cestování autobusem je příjemné a relativně rychlé, ovšem je nutné mít předem připravený program korenspondující s jízdními řády.

Taxi služba je relativně levná, srovnatelná s ČR a všude dostupná. Cestovat se dá po celé Krétě, za 3000 Vás svezou z jednoho konce Kréty na druhý. Jsou zde dva základní tarify, tarif 1 denní (5:00-24:00) nebo městský a tarif 2 noční (24:00-5:00) nebo mimoměstský. Většina taxi služeb má vyvěšené ceny a používá taxametry. Vyjímku tvoří taxíky v menších městečkách nebo vesnicích, ty mají fixní sazby za dopravy do konkrétních destinací. Pokud není cena uvedena, tak se domluvte s taxikářem předem.

 

 

Ubytování a letenky

Letenky jsou vč. tax. V ceně letenky je příruční zavazadlo. V ceně chybí pouze poplatek za platbu, který může být nulový - více informací o tom, jak docílit nulového poplatku za platbu, naleznete zde.

z Wroclaw do Chania - odlet 15.6./návrat 22.6.
Ubytování v Chania od 9 541 korun /7 nocí/2 osoby
1603Kč (pro 1 osobu)
Ryanair (objednat)
Ušetřete s Mastercard Prepaid
Akční letenka

 

 

 

z Frankfurt do Chania - odlet 17.6./návrat 24.6.
Ubytování v Chania od 5 415 korun /7 nocí/2 osoby
1400 Kč (pro 1 osobu)
Ryanair (objednat)
Ušetřete s Mastercard Prepaid

 

 

 

z Frankfurt do Chania - odlet 20.6./návrat 27.6.
Ubytování v Chania od 5 673 korun /7 nocí/2 osoby
671 Kč (pro 1 osobu)
Ryanair (objednat)
Ušetřete s Mastercard Prepaid
Akční letenka

 

 

 

z Frankfurt do Chania - odlet 27.6./návrat 4.7.
Ubytování v Chania od 9 0928 korun /7 nocí/2 osoby
851 Kč (pro 1 osobu)
Ryanair (objednat)
Ušetřete s Mastercard Prepaid

 

 

 

 

 

 

Více akčních letenek najdete zde. Využijte naší aplikaci rSearch, a nechte si hlídat ceny letenek do vybraných destinací (New York, Řím, Londýn, Maledivy apod.) Stačí se zdarma registrovat a vybrat si destinaci, kterou chcete sledovat. rSearch hlídá nejen letenky, ale také ubytování.

 

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Průvodce - Kréta

 

Největší řecký ostrov - Kréta

 

Jak dlouho trvá let na Krétu z Prahy?

   


Vložil/a: Daniel Česák 04.06.2012


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.