Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Akční letenky     

Za mořem na Krétu levně

S nízkonákladovou leteckou společností Ryanair doletíte do historického města Chania, které leží v severozápadní části Kréty, poměrně levně. Na konci článku jsme vypsali aktuální levné letenky do města Chania s cenou od 671 Kč. Spolu s ubytováním vás dovolená na Krétě může stát od 7 tisíc korun - v ceně jsou dvě zpáteční letenky s příručním zavazadlem, a pokoj pro dvě osoby na týden.

Město Chania bylo dlouhá léta hlavní městem Kréty - až do roku 1972. Podnebí na Krétě je velmi mírné, nejmírnější z Řecka, jeho ostrovů a možná i Evropy. Jedná se o středomořské klima s horkým a suchým létem, které reguluje pouze severní vítr. Pokud se vydáte na Krétu v létě, tak počítejte s denními teplotami 35-40°C, někteří jedinci hlásí i 45°C. Pokud nemáte zaplacenou klimatizaci, tak se můžete v noci těšit na příjemných 25-30°C. Oblast Chania patří mezi nejzelenější části ostrova. Centrum města je benátského stylu. Mezi zajímavosti patří kostel San Salvatore z 16. století.

 

 


Nedaleko města, jižně od Chanie, najdete soutěsku Samaria, která určitě stojí za vaší návštěvu. Je to nejkrásnější a nejznámější soutěska na ostrově. Kolem soutěsky je národní park a hory Lavka Ori. Stezka v soutěsce je místy velmi úzká a jednosměrná, podobně jako je to třeba ve Slovenském ráji. Cestou se mnohokrát překonává říčka a cesty jsou kamenité. Část cesty v soutěsce vede korytem říčky. Nejjednoduší je zařídit si výlet do soutěsky od nějaké místní cestovky i s odvozem. Cena bude kolem 300 €. Vstupné do parku je 3,5 €.

 

Ilustrační foto

Ilustrační foto

Doprava

Na Krétě se dá pohybovat mnoha způsoby a to soukromou (auto, skůtr, kolo) nebo veřejnou dopravou (autobusy, taxi, lodě). Pokud hodláte vyrazit za poznáním, tak Vás zřejmě půjčení auta nemine. Připravte si cca. 50 € a více / den za půjčovné + benzín. Kréta je sice malá, ale je na ní vše daleko a není problém za dovolenou ujet i 2tis. km a mít na příští rok stále spoustu míst k návštěvě. Kdo oželí trochu pohodlí a přijme omezení dané jízdními řády, ten se může obrátit na autobusovou dopravu. Cestování autobusem je příjemné a relativně rychlé, ovšem je nutné mít předem připravený program korenspondující s jízdními řády.

Taxi služba je relativně levná, srovnatelná s ČR a všude dostupná. Cestovat se dá po celé Krétě, za 3000 Vás svezou z jednoho konce Kréty na druhý. Jsou zde dva základní tarify, tarif 1 denní (5:00-24:00) nebo městský a tarif 2 noční (24:00-5:00) nebo mimoměstský. Většina taxi služeb má vyvěšené ceny a používá taxametry. Vyjímku tvoří taxíky v menších městečkách nebo vesnicích, ty mají fixní sazby za dopravy do konkrétních destinací. Pokud není cena uvedena, tak se domluvte s taxikářem předem.

 

Ubytování a letenky

Letenky jsou vč. tax. V ceně letenky je příruční zavazadlo. V ceně chybí pouze poplatek za platbu, který může být nulový - více informací o tom, jak docílit nulového poplatku za platbu, naleznete zde.

z Wroclaw do Chania - odlet 15.6./návrat 22.6.
Ubytování v Chania od 9 541 korun /7 nocí/2 osoby
1603Kč (pro 1 osobu)
Ryanair (objednat)
Ušetřete s Mastercard Prepaid
Akční letenka

 

 

 

z Frankfurt do Chania - odlet 17.6./návrat 24.6.
Ubytování v Chania od 5 415 korun /7 nocí/2 osoby
1400 Kč (pro 1 osobu)
Ryanair (objednat)
Ušetřete s Mastercard Prepaid

 

 

 

z Frankfurt do Chania - odlet 20.6./návrat 27.6.
Ubytování v Chania od 5 673 korun /7 nocí/2 osoby
671 Kč (pro 1 osobu)
Ryanair (objednat)
Ušetřete s Mastercard Prepaid
Akční letenka

 

 

 

z Frankfurt do Chania - odlet 27.6./návrat 4.7.
Ubytování v Chania od 9 0928 korun /7 nocí/2 osoby
851 Kč (pro 1 osobu)
Ryanair (objednat)
Ušetřete s Mastercard Prepaid

 

 

 

 

 

 

Více akčních letenek najdete zde. Využijte naší aplikaci rSearch, a nechte si hlídat ceny letenek do vybraných destinací (New York, Řím, Londýn, Maledivy apod.) Stačí se zdarma registrovat a vybrat si destinaci, kterou chcete sledovat. rSearch hlídá nejen letenky, ale také ubytování.


Vložil/a: Daniel Česák 04.06.2012


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!