Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Egejské ostrovy, zlatavé pláže, vůně koření i horský masiv

Egejské ostrovy náleží k  Řecku. Skupina nádherných ostrůvků skrývá rušná turistická centra i místa s nedotčenou divokou přírodou, kde najdete úplné soukromí. Ostrovy jsou porostlé borovicemi, voní kořením, vínem a ouzem. Nabízí odpočinek na pláži i horský trek.

 

 

Egejské ostrovy pro milovníky klidu

Egejském moři je skupina řeckých ostrovů, které se rozprostírají mezi Tureckem, Krétou a Řeckem. Na ostrovy je zajištěna trajektová doprava a díky této malé překážce stojí trošku stranou hlavnímu turistickému zájmu. Tím si mohly uchovat nedotčený ráz divoké krajiny a poklidnou atmosféru.

Nejznámější z Egejských ostrovů jsou Lesbos, Thassos a Chios.

Naleznete tu moderní turistická letoviska a vysokou úroveň nabízených služeb. Stačí popojít jen kousek od resortu a už vás vítají nádherné přírodní pláže se zlatavým pískem. Poskytnou vám naprosté soukromí a mnoho romantických zákoutí.

 

Ostrov Thassos

 

Populární egejská trojice, Thassos, Lesbos a Chios

Třetím největším řeckým ostrovem je ostrov Lesbos. Větší je jen Kréta a Evia. Skrývá nejen krásné pláže, ale významná archeologická naleziště a množství památek. S ostrovem Lesbos je spojeno jméno slavné básnířky Sapfó. Pobýval zde i Aristoteles, Epikúr nebo Ezop.

Na ostrov se dostanete leteckou dopravou nebo trajektem. K objevování kouzel ostrova je vhodné půjčit si na místě automobil nebo jiný dopravní prostředek. Při návštěvě určitě nevynechejte sever ostrova a středověké město Molyvos s malebnými kamennými domky ve stráni a byzantskou tvrzí.

 

Ostrov Lesbos

 

Thassos je provoněný rozmarýnem, oregánem a tymiánem. Je hornatý na nabízí mnoho krásných procházek. Pláže jsou zde písčité i oblázkové.

Chios vám nabídne klidnou dovolenou plnou romantické atmosféry. Úchvatné jsou původní stavení, tvrze a obranné zdivo, kterými je ostrov protkán. Na Chiosu potkáte otisk západní kultury i osmanské říše. Jizvy a šrámy z tureckého vpádu v 19. století jsou na ostrově stále patrné, přesto je jedná o nádhernou destinaci, kterou stojí za to poznat blíže.

Autor: Iva Vendolská

 

 

 

 

       
    Čtěte také:  
   

Přehled - řecké ostrovy

 
   

Egejské moře skrývá spoustu památek i rajský odpočinek ...

 
   

Seznam letišť v Řecku

 
   

Jak dlouho trvá let do Řecka?

 
       

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 27.01.2020


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování.