Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

11 báječných karnevalů a festivalů na světě

Hledáte - li způsob, jak na chvíli "vypnout" a pocítit nevázané veselí, tak třeba najdete inspiraci v řádcích níže. Čtěte a načerpejte informace o 11 nejpopulárnějších festivalech a karnevalech naší planety!

 

 

 

 

 

 

1. Karneval v Nice (od 11.2. do 3.3. 2018; Nice, Francie)

Tento karneval je největším svého druhu ve Francii. Město Côte d’Azur ožívá každý únor množstvím barev a nádherných kostýmů zejména ženského obyvatelstva. Největší oslavy najdete na náměstí Masséna.

V letošním roce bylo ústředním tématem „Král energie“. Více než 1000 hudebníků a tanečníků z celého světa se sjelo na tento karneval, dnem i nocí žilo město zábavou. V příštím roce nás čeká téma pod názvem „Král vesmíru“, což bude ještě masivnější porce veselí a extravagantně oblečených postav.

Web: www.nicecarnaval.com/en

 

2. Karneval v Riu (od 9.2. do 14.2. 2018; Rio de Janeiro, Brazílie)

Pokud sem zavítáte, připravte se na masy a davy lidí. Průměrný počet se pohybuje okolo 500 000 a vzhledem k tomu, že stadión Sambodrom, ve kterém probíhá slavnostní přehlídka celého karnevalu, má jen 90 000 míst, se ceny lístků pohybují poměrně vysoko.

Nezoufejte však, i v ulicích je plno veselí, hudby, tance a samozřejmě masek. Jako alternativu můžete zvolit největší organizaci ve stylu street dance, která vystupuje v centru Ria.

Oslavy trvají pět dní v kuse, střídají se tu slavné i méně známé, však stejně talentované hudební skupiny, orchestry i populární zpěváci – vše v duchu samby. Pokud nemáte ponětí, jak se samba tančí, nezoufejte - místní budou celí šťastní, pokud se ji budete chtít naučit.

Web: www.rio-carnival.net

 

 

3. Karneval na Tenerife (12.1. až 18.2. 2018; Santa Cruz a mnoho dalších míst na Tenerife, Španělsko)

V roce 2017 měl tento karneval za hlavní tématiku Karibik se vším všudy, což znamená bukanýrské klobouky, barevné papoušky, pásky přes oči a další předměty, které na první pohled označují piráty.

Každý rok přitahují oslavy tisíce lidí do hlavního města Tenerife. Jedná se o druhý největší karneval na světě, tudíž počítejte s přeplněnými ulicemi, velkolepými průvody (tentokrát zdarma) a kluby a bary zaplněnými až doslova pod strop.

Při této příležitosti je běžné odhodit všechny zábrany, jakmile se účastníci dostanou do varu. Každý den potkáte spoustu masek, průvodů a doprovodných akcí, volené královny karnevalu a jejich přehnaně zdobený doprovod.

Některé kostýmy jsou dokonce tak velké a těžké, že se pohybují jen na vozech, které je provezou městem.

Web: http://carnavaldetenerife.com

 

 

4. Trinidad a Tobago (12. a 13.2. 2018; hlavní město Trinidadu)

Trinidadský karneval je celosvětové známý zejména pro svou absolutní nevázanost a rozsáhlost.

Není to jen náboženský festival ani pouhá oslava, ale čistá show představující typickou hudbu, kulturu a historii ostrova. Pro obyvatele je největší událostí roku a dá se říct, že pokud zrovna neoslavují, tak se na oslavu pečlivě připravují. Moře, slunce a „soca“ hudba jsou skvělým a jedinečným zážitkem.

Web: http://gotrinidadandtobago.com/trinidad-and-tobago/carnival-in-trinidad.html

 

 

 

 

5. Bacchanal karneval (duben 2018; Kingston, Negril a Montego Bay, Jamajka)

Festival trvá obvykle osm týdnů na různých místech. Energičtí tanečníci, hudba všude v ulicích, odvážné obleky a přehlídky. Oslavy probíhají po celém ostrově, včetně Kingstonu a Montego Bay. Počítejte s tím, že neuslyšíte nic jiného, než sambu a soca hudbu. Chybět nebudou samozřejmě profesionální výkony od hudebníků a tanečníků.

Web:www.bacchanaljamaica.com

 

6. Berlínský karneval kultur (17. až 20.5. 2018; Berlín, Německo)

Karneval kultur probíhá v hlavním městě Německa už od roku 1996. Oslavy rozmanitosti této země vám nabídnou více než 80 nejrůznějších zážitků v podobě typických tradic místních obyvatel.

Pro návštěvníky jsou připraveny ochutnávky tradičních pokrmů, hudby, tanečních vystoupení a mnoho aktivit, do kterých se mohou sami zapojit.

Web: www.karneval-berlin.de/en

 

 

7. Festival Crop Over na Barbadosu (květen – srpen; po celém Barbadosu)

Pokud navštívíte Barbados v jakémkoliv z letních měsíců, poznáte největší letní festival na světě. Jeho počátky najdeme už v 16. století. Původně oslavoval úspěšnou sklizeň cukrové třtiny, ale v průběhu let se změnil na divoké čtyřměsíční veselí. Dnes už nejde jen o sklizeň, ale o představení života na ostrově, jeho kultury, historie, hudby a tance.

To vše vrcholí o velkém finále v srpnu, kdy se ulice naplní herci v kostýmech na alegorických vozech.

Web: www.visitbarbados.org/cropoverfestival

 

 

8. Festival v Glostenbury (26. až 30. června 2019; Somerset, Anglie)

Nejvýznamnější hudební událost roku vás zavede na pole Somerset, mezi dalších 175 000 milovníků hudby.

Festival se pořádá už od roku 1970 a od té doby se stal největším venkovním festivalem na světě.

Minulý rok se ho zúčastnily hvězdy jako je James Blake, ELO, Wind and Fire, Ellie Goulding a Cindi Lauper. Glostenbury je ale mnohem více, než největší událost popové a rockové muziky, na své si zde přijdou i milovníci tance, kabaretů či divadel.

Doporučujeme dorazit co nejdřív, jinak nepočítejte s tím, že na vás zbyde místo. Lístky jsou velice rychle vyprodané.

Web: www.glastonburyfestivals.co.uk

 

9. La Tomatina (30.8. 2017; Valencie, Španělsko)

La Tomatina je největší bitvou s jídlem na světě, pořádanou v Buñol. Účastníci na sebe vzájemně házejí rajčata jen tak pro zábavu. Zajímavostí je, že vznikla v roce 1945, když se skupina mladých lidí neshodla na tradiční události Gigantes y cabezudos a strhla se rajčatová bitka. Nejspíš nečekali, že se z toho stane místní tradice. Jen v roce 2015 se na festivalu spotřebovalo 145 tun rajčat.

Pokud však zvažujete účast, kupte si lístky co nejdřív. Z bezpečnostních důvodů je vstup dovolen jen omezenému počtu zájemců.

Web: www.latomatinatours.com

 

 

 

 

10. Oktoberfest (19.9. až 3.10.; Mnichov, Německo)

Dvoutýdenní oslavy piva pořádané v srdci Bavorska se staly po celém světě nesmírně populárními. Každý rok se jich zúčastní okolo 6 miliónů lidí. Kdo by chtěl přijít o hektolitry piva a klobásky!

V nabídce najdete skutečně velké množství všech možných druhů piva (počítejte s cenou začínající na 10 eurech za jedno) ve 14 stanech, zatímco atmosféru doplňuje německá folková hudba.

Pokud nechcete riskovat, že nenajdete místo u stolu nebo nemáte rádi závody a štvanice o to, kdo tam bude první, můžete si ho zarezervovat, cena však nebude zrovna nízká. Levné rezervace skutečně neseženete a pokud ano, hostitelé je nemusí brát vážně a nechají vás stát a čekat tak jako tak.

Web: www.oktoberfest.de/en

 

 

11. Karneval v San Francisku (26. a 27.5. 2018; San Francisco, USA)

Tento karneval promění Harrison Street na říši divů, přístupnou i dětem. Tato událost oslavuje skutečnou národnostní situaci města. Hlavní téma se vždy věnuje tomu, co znamená se s něčím ztotožňovat, něco milovat a také tomu, co všechno město nabízí. Je to oslava života, kultury, náboženství a individualismu.

Tisíce umělců se připravují na tuto unikátní záležitost celý rok. Vytvářejí kouzelné kostýmy, průvody, vystoupení a taneční show. Do města v tomto čase cestuje spousta lidí z Latinské Ameriky a přinášejí svou kulturu.

Web: www.carnavalsanfrancisco.org

 

Autor: Bára Savčicová


 

Další zajímavé karnevaly:

Festival Reeperbahn ovládne přístavní město Hamburk

Karneval v Benátkách

Sen pod maskou - Benátky

Karneval v Arrecife na Lanzarote

Karneval v Kolíně nad Rýnem

Karneval na Korfu

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 31.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.