Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Forum Romanum

Respekt. To je pocit, který v návštěvnících budí unikátní místo zvané Forum Romanum. Obdélné náměstí nacházející se mezi pahorky Kapitol a Palatin, bylo v antickém období centrem veřejného dění v Římě. Zde se odehrávaly nejdůležitější události.

 

Zdroj mapy - openstreetmap.org , Doprava metrem - nejbližší stanice Colloseo (Google mapa), autobusové zastávka - Fori Imperiali.

 

 

Archeologická mapa Fora Romana

 

Náměstí s mnoha slavnými dominanty města zajímá návštěvníky z celého světa. Ne každý si však z tohoto místa odnáší stejné pocity. Sloupy, arkády, klenuté oblouky, některé jen velmi málo zachovalé...Máte dostatek fantazie? Budete ji potřebovat. Velkou výhodu bude mít ten, kdo zná římskou historii. Každopádně však návštěva Fora Romana stojí za to.

 

 

Projít si Forum Romanum zabere delší čas, ale kde jinde bychom mohli spatřit tolik památek na jednom místě? Pro tuto nezapomenutelnou procházku doporučujeme vyhradit si dostatek času. "Branou" do Fora Romana je známý Titův oblouk, který je stále velmi zachovalý.

 

Zdroj videa: YouTube CC, Theodor N

 

 

 

 

Velmi populární je také vítězný oblouk Septimia Severa. Jistě budete chtít spatřit známý římský senát. Prohlédnout si zde můžete zbytky Vestina chrámu, svatyni zasvěcenou bohyni rodinného krbu, chrám Castora a Polluxe, což je torzo tří korintských sloupů, nebo torzo Saturnova chrámu. Jedinou bazilikou z republikánské éry je Bazilika Aemilia, která sloužila jako sídlo soudu. Nedaleko ní se nachází Curia, kterou nechal postavit Julius Caesar. K uctění Julia Cesara vznikl Caesarův chrám, ale z něj se bohužel dochovala pouze část oltáře a ruiny původní stavby. Nesmíme zapomenout ani na Vespasiánův chrám, jež se nachází na západním konci Fora Romana.

 

   

         Mohlo by vás zajímat: 10 míst, které musíte navštívit v Římě

   

 

Několik NEJ z římského Fora Romana

Nejznámějšími památky Fora jsou vítězné oblouky Tita, Augusta a Severa.

Nejstarší stavby nacházející se na tomto rozsáhlém místě, jako například residence Regia nebo chrám bohyně Vesty, pocházejí již ze 7. století př. n. l. 

Největší rozkvět Fora Romana nastal v císařském období, a to díky císaři Caesarovi.

Největší budovou komplexu je jistojistě Maxentiova bazilika.

Nejzajímavější stavbou můžeme nazvat chrám Antonia a Faustiny, a to pro podivuhodnou směsici prvků antiky a baroka. 

A především... Forum Romanum je nejstarším místem v celém Římě.

Autor: Ivana Havelková

 

 

 

 

                               Čtěte také: Cestopis z Říma

 


   
  Dopravní informace:
 

Nádraží Roma Termini

 

Jak dlouho trvá let do Říma?

 

Veřejná doprava (MHD)

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.03.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.