Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Itálie     

Liparské ostrovy: Salina a Stromboli

Ilustrační fotoVětšina Evropanů zřejmě bude znát ostrovy jako Mallorka, Ibiza, Kréta či Sicílie. Ovšem tzv. Liparské ostrovy, ty již tak známé nejsou. Pravděpodobně jste slyšeli o ostrově Stromboli. Tento ostrov patří právě k Liparským ostrovům. a domnívám se, že Stromboli patří k těm nejznámějším z Liparských ostrovů. Stromboli upoutá svou vulkanickou aktivitou, Salina zase svou bujnou vegetací.

 

Liparské ostrovy - základní informace

Liparské ostrovy leží v Tyrhénském moři, severně od Sicílie. Ostrovy jsou sopečného původu.

Liparské ostrovy tvoří tyto ostrůvky: Lipari, Salina, Vulcano, Stromboli, Filicudi, Alicudi, Panarea. Největší z nich je pak Lipari. Jeho rozloha je necelých 38 km2.

Druhý největší ostrov Salina má prvenství v nejvyšší nadmořské výšce - tamní vrchol dosahuje výšky 962 m. n.m. Navíc ostrov Salina, narozdíl například od Stromboli, je pokryt bujnou vegetací.

 

Průvodce Sicílií, čtěte zde

 

Žádný z ostrovů není typicky letní destinací - protože zde chybí pláže a pobřeží jsou spíše skalnaté. Avšak pokud máte rádi aktivní dovolenou, tyto ostrovy nezklamou.

 

Stromboli

Na ostrově Stromboli je do dnešního dne aktivní vulkán, který poskytne návštěvníkům zhruba co 20 min. jednu malou erupci. Pro výstup na vrchol sopky je nutné si domluvit místního průvodce -  je zde zakázán vstup bez průvodce.

 

Mapa ostrova Stromboli, zdroj - openstreetmap.org

 

Zdroj videa:YouTube CC, geolinde, Stromboli

 

Salina

Salina je ostrov s dvěma vrcholy - Monte Fosso delle Felci a Monte dei Porri, kdy ten vyšší dosahuje nadmořské výšky 962 m. Výstup na vrchol trvá zhruba 3 hodiny. Z vrcholu hory za příznívých podmínek lze vidět všechny ostrůvky tvořící Liparské ostrovy. Pokud se vydáte na ostrov Salina určitě navštivte vesničku Pollara, která bývá označováná za nejatraktivnějším obydleným místem Liparských ostrovů.

 

Mapa ostrova Salina, zdroj - openstreetmap.org

 

Doprava na ostrovy

Na ostrovy je možné se dopravit ze sicilského města Milazzo, a to lodí. Na této adrese najdete aktuální ceník a jízdní řád: letní sezóna anebo zimní sezóna. Aktuálně v letní sezóně zaplatíte za dospělou osobu 15,8 € za dopravu na ostrov Lipari.

 

Ubytování v této lokalitě

Tip na hotel:  Santa Marina Salina Cena na noc pro dva - 2 420 Kč
Tip na hotel:  Casa Quadara Cena na noc pro dva - 2 780 Kč

 

SalinaStromboliVulcano

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 22.03.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.