Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Kuba, to je karibská pokladnice, kde každý najde svůj kus zlata

Pokud už vás nebaví jezdit k moři do Itálie nebo Chorvatska, dovolená na Kubě je tou správnou exotickou směsí krásných karibských pláží, levného rumu a uvolňující salsy. To je ovšem pouze střípek z mozaiky zážitků, které tahle perla Karibiku nabízí.

 

 

 

 

Opalování mezi mangrovy

Varadero je jistě nejvyhlášenější kubánské letovisko, kde si ve vybavených hotelových komplexech užijete minimum starostí a maximum zábavy. Severní pobřeží je poseté také korálovými ostrovy, které jsou k pevnině uměle napojeny hrází a najdete tu všechno, co potřebujete k té správné odpočinkové dovolené. Na malém ostrůvku Cayo Jutias nenajdete žádný hotelový komplex, za to se můžete projít mezi hustými mangrovy, které ostrov obklopují. Dá se mezi nimi pohodlně ležet a utéct před veškerou civilizací. Pokud budete mít štěstí, místní podnikavec vám na rendlíku připraví čerstvě uloveného humra. Hlad zaženete i v jedné ze dvou skromných restaurací, kde vám také ochotně rozbijí kokosový ořech. Karibik se už nedá více užít.

 

Na koni po Viñales

Až budete nasycení horkého temperamentu Havany, za pár hodin jízdy se můžete spojit s přírodou v národním parku Viñales. Mezi lány červené půdy, kde se daří tabáku, se můžete projet na koni společně s místním průvodcem. Koně jsou krotké a přizpůsobí se vašem zkušenostem, ale stejně si rádi po náročné jízdě odpočinete při prohlídce některé ze zdejších krasových jeskyní, anebo při ochutnávce doutníku v sušírně tabáku. Ubytovat se můžete u místních v útulných koloniálních domcích, kde je každá veranda opatřena houpacím křeslem, aby bylo kde odpočívat a na chvíli zastavit čas.

 

Kouzlo koloniálních časů

Městečko Trinidad na jihu ostrova si zachovává svůj koloniální půvab. Z dlážděných cest se vchází do vzdušných barevných domů, které nikdy nejsou plně zavřené a obyvatelé si i z domova užívají ruch ulice. Ve městě se nachází spousta zajímavých restaurací a o desáté večer se můžete na hlavním náměstí nechat pozvat na salsu od místních tanečníků. Až pro vás bude město příliš žhnoucí, zchladit se můžete na nedaleké Playa Ancon, nejkrásnější pláži na jižním pobřeží. Loď vás za poplatek zaveze dál od břehu, abyste si se šnorchlem užili i krásy podmořského světa. Kromě zachovalých korálů se vám budou pod nohama míhat pestrobarevné rybičky, které místní chytře nalákají na rozházené drobky.

 

Rum levnější než voda

Kuba toho nabízí opravdu hodně. Můžete mapovat její překotnou historii, navštívit vodopády, projet se na lodi jeskyní, anebo si jen tak sednout se zapáleným doutníkem a sklenkou rumu vynikající kvality, a nechat čas kolem volně plynout. S rumem a zpěvem se na Kubě rozhodně nešetří.

Autor: Martina Horová

 

 

  Čtěte také    
 

Rady a tipy pro cestu na Kubu

Seznam letišť na Kubě

 

 

 

Mapa Kuby, zdroj - openstreetmap.org

 

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC Franko Dorival, Kuba

 

 

                        

Ostrov Kuba – současný stav a ubytování

 
 

 

 

     
 

Čtěte také: Doba letu na Kubu

 
     

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 04.06.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.