Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Nejznámější lokace natáčení Hvězdných válek

Fanoušci Hvězdných válek mají ohledně destinací svých dovolených jasno. Kam jinam by mohli jet než na místa, na kterých se natáčely jednotlivé díly Star Wars? Vzhledem k jejich počtu a rozmístění to nevidíme na pouhou jednu dovolenou!

 

 

 

 

Přírodní scenérie dokážou vytvořit kulisy i pro smyšlené planety

Zdálo by se, že fanoušek a nefanoušek Hvězdných válek by se na společně strávené dovolené nejspíš neshodli. My si však troufáme tvrdit, že ano. Vždyť spousta míst na světě, která sloužila jako kulisy pro film Hvězdné války, mají i bez záře reflektorů co nabídnout. Nefanoušek si tedy užije přírodní scenérie a fanoušek mu o nich prozradí jejich filmové role.

Tunisko, Guatemala, Island

Proti slunci vyhřátému Tunisku nebude nikdo nic namítat, a proto do této destinace může vzít fanoušek Hvězdných válek svého Hvězdnými válkami nepolíbeného partnera úplně jako náhodou.

Zavést ho může do tuniské oblasti Ksar Ouled Soltane, kde jsou k vidění pískovcové domky, které se během natáčení a ve filmu přemístily z Tuniska na planetu Tatooine. V epizodě Hvězdných válek Nová naděje představovaly původní domov Luka Skywalkera.

 

Ksar Ouled Soltane, zdroj videa: YouTube CC, Alexey Brovkin

 

Hotel Sidi Driss in Matmata (známý pod názvem the Star Wars hotel), nebo také Berberův dům (Star Wars, Epizoda 4: Nová naděje) , zdroj videa:YouTube CC, Tunisia Documentary

 

Island je jako dělaný pro scény Hvězdných válek a filmaři se na něj kvůli točení vracejí opakovaně. Černou pláž na Islandu filmaři v epizodě Síla se probouzí proměnili v bouřlivou planetu Eadu.

Lákavá je pro fanoušky také mayská pyramida v Guatemale v oblasti Tikal, která si ve filmu zahrála rebelskou základnu na planetě Yavin.

Bolívie, USA a Jordánsko

Přiblížit se hrdinům v epizodě Poslední z Jediů se můžete na bolívijské solné pláni Salar de Uyuni, na které se odehrál souboj Odboje a Prvního řádu.

Spousta vzpomínek na epizodu Návrat Jediho se vám vybaví na americké poušti Yuma. Jako v jiném světe se budete cítit v jordánském pouštním údolí Wadi Rum, které se v Hvězdných válkách proměnilo v planetu (měsíc) Jedha.

 

Wadi Rum, zdroj videa: YouTube CC, Sergio Martinez

 

Velká Británie, Itálie a Španělsko

Pro návštěvu oblíbených filmových lokalit Hvězdných válek přitom nemusíte na konec světa. Pro navození napínavé filmové atmosféry filmaři použili husté lesy ve Velké Británii. V epizodě Síla se probouzí vytvořily lesy Dean planetu Endor. Ve Velké Británii mohou obdivovat také stanici metra Canary Wharf, která se během filmování proměnila v planetu Scarif se stormtroopery. 

Fanouškům Hvězdných válek se bude líbit také Itálie. Konkrétně jezero Como a Villa Balbianello u něj. V této vile (pod filmovými úpravami) si Padmé s Anakinem řekli své ano. Anakin se pro změnu zranil u sicilské sopky Etny. Tak snad vy tuto oblast prozkoumáte bez zranění.

Lákavá je i španělská Sevilla a její Plaza de Espaňa, která se v epizodách Klony útočí a Skrytá hrozba proměňuje v hlavní město Theed na planetě Naboo.

 

Plaza de Espaňa, místo natáčení Star Wars, zdroj videa: YouTube CC , Jed Carosaari

Přilákat vás může i Ostrov Djerba a městečko Ajim, které dokonale nasimuluje místo Mos Eisley, na kterém se setkávají Luke a Obi-Wan s Hanem Solem a s Chewbaccou.

Autor: Andrea Nováková

 

               
      Čtěte také:        
     

Kde se natáčel film Ostrov hrdlořezů?

       
     

Souostroví Phi Phi skrývá filmovou „Pláž“ s Leonardem ...

       
     

Kde se natáčel film Trója?

       
     

Thajsko - dovolená v zemi stříbrného plátna

       
               

 


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.10.2021


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.