Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Kde se natáčel film Trója?

Velkofilm Trója divákům nabízí nejen emoce, ale také spoustu speciálních efektů. Ne každý si při sledování tohoto filmu uvědomí, kolik museli mít filmaři práce, než se jim to všechno povedlo. A to ve spojitosti s filmovou Trójou padlo hned několik míst. Filmový štáb navíc potkala řada komplikací.

 

 

 

 

 

Malta, Mexiko, Maroko a Londýn - místa, která mají souvislost s filmovou Trójou  

Vybrat co možná nejvhodnější místo, svolat tam štáb a začít budovat filmovou Tróju...pro filmaře s dnešním vybavením hračka, říkáte si možná. Ale opak je pravdou. Ve skutečnosti měl filmový štáb problém už jen se samotným výběrem místa. Skutečné místo, kde kdysi Trója podle archeologů stála - turecké město Canakkale a jeho okolí  podmínkám natáčení nevyhovovalo. A proto se museli filmaři poohlédnout jinde. Respektive obešli kus světa, než jej našli. Z původního Maroka sešlo kvůli válce v Iráku. Trója vyrostla na Maltě a  finální bitva se odehrávala v Mexiku.

V Londýně vyrostla většina kulis i dobře známý trojský kůň. Ten byl vyřezán z polystyrenu a obalen ocelí a skleněným vláknem. Vážil úctyhodných 11 tun a měřil 38 stop. Není divu, že se na místo určení musel dopravit po kusech.

Maketa koně  z filmu Trója (rok 2004), foto - By Edal Anton Lefterov (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL, via Wikimedia Commons, scénky z filmu na Youtube

 

Při natáčení se hledělo i na přírodu

K natáčení velkolepého filmu Trója bylo zapotřebí poradit si i s přírodou. Třeba v Mexiku si museli filmaři najmout botaniky, aby jim pomohli s přesazováním kaktusů. Asi 4000 kusů kaktusů museli přesadit, označit a převézt do speciálních školek, kde se o ně dobře starali, zatímco na jejich místě rostly filmové kulisy. Po skončení natáčení se ony kaktusy dostaly zpátky na své místo.

Na plážích, kde se natáčelo byli přítomni i ochránci zvířat. Ti měli za úkol hlídat želvy. Jakmile se některá z nich objevila na pláži s cílem naklást vajíčka, dali ochránci vajíčka hned po nakladení  do speciálního inkubátoru. Jako bonus navíc se při natáčení museli filmaři poprat i se dvěma hurikány.

 

Nejen příroda, ale i lidský faktor přidělal filmařům vrásky

Ale nejen příroda jim nadělala vrásky na čele. I lidský faktor při natáčení sehrál svou roli. Filmaři se například museli vypořádat se stávkou Bulharů. A hlavní hrdina Brad Pitt si při natáčení opravdu zranil Achillovu patu. Během natáčení v Mexiku filmový štáb postihlo střevní onemocnění zvané „Montezumova pomsta“.

Jak je vidět, při natáčení velkofilmu Trója si filmaři užili své. Na filmu se podílelo neuvěřitelné množství řemeslníků, dělníků a komparzistů. Vše bylo potřeba dotáhnout do sebemenšího detailu. I hlavní hrdinové na sebe dost zapracovali. Třeba Bradu Pittovi trvalo půl roku usilovné dřiny v posilovně, než se dostal do kondice. Naopak Diane Kruger musela kvůli své roli Heleny přibrat až 7 kilo. Což je také úctyhodný výkon.

O finálním výsledku se koneckonců můžete přesvědčit na televizních obrazovkách.

Autor: Andrea Nováková

 


       

Hlavní herecké obsazení:

Brad Pitt , Eric Bana, Orlando Bloom, Diane Kruger, Brendan Gleeson, Brian Cox, Sean Bean

Premiéra: 14. květen 2004 v USA

Produkční společnost: Warner Bros

       


 

Bojové scény z filmu Trója, zdroj videa: YouTube CC, autor: Video Clips

 


 
 
  Mohlo by vás zajímat: Další lokality, kde se natáčely známé filmy a seriály

Řecký ostrov z filmu Mamma Mia

Souostroví Phi Phi skrývá filmovou „Pláž“ s Leonardem DiCapriem

Kde se natáčel seriál Teorie velkého třesku?

Kde se natáčel seriál Dva a půl chlapa

Thajsko - dovolená v zemi stříbrného plátna

Kde se natáčel Limonádový Joe?

Kde se natáčel film Padesát odstínů šedi?

Turisté hojně míří do míst, kde se točil Sex ve mestě 2

Kde se natáčel film Ostrov hrdlořezů?

Procestujte Nový Zéland ve stopách Pána prstenů

Kde se natáčela pohádka Anděl Páně

Kde se natáčel film Blue Lagoon nebo Koktejl s Tomem Cruisem

Kde se natáčela pohádka Princ a Večernice

 


Čtěte také:

Průvodce městem Trója

 

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 19.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.