Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Kde se natáčel film Ostrov hrdlořezů?

Je rok 1600 a kapitánkou pirátské lodi se stává překrásná Morgan Adamsová s jasným cílem – pomstít smrt svého otce a získat poklad z Ostrova hrdlořezů. Ovšem ani tato cesta nemůže být tak pohádková, jak se na první pohled zdá. Nejen že nemá část mapy, ale do cesty se jí staví i její vlastní strýc.

 

 

 

 Ano, to všichni známe, spousta bojů a romantiky, kterou kritici ohodnotili jako průměrný film, co se na více jak šest hvězdiček z deseti rozhodně nedostane. Jistě vás ale někdy při pohledu na ty přírodní kulisy napadlo, kde se asi tento film natáčel. Nu a v jakém koutku světa se tedy skrývá ten nádherný přístav či písčitá pláž, kterou jste mohli na svých obrazovkách vidět?

 

Film byl natočen na Maltě a v Thajsku. Indoor scény vznikly v 3 tis. vesnici Kalkara, která se nachází na jihovýchodě Malty a taky ve studiích Pinewood Studios v Anglii.

 

     Malta - ostrov nacházející se ve Středozemním moři, obklopen z jedné strany Itálií a z druhé Tunisem a Libyí si získal srdce i režiséra Rennyho Harlina. Přístav Marsaxlokk je ovšem potěchou pro oko, i pokud se na něj nedíváte zrovna ve filmu plném pirátů. Jeho vody, které jsou doslova azurové očarují, snad každého.

 

Phra Nang beach (Thajsko) - jedna z natáčecích lokací, scénky z YouTube, anglický název filmu - Cutthroat Island, Autor fotky: By kallerna (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

     Zůstává sice pravdou, že písečných pláží tu příliš nenajdete, za to si ale můžete vychutnat krásy přírody i kultury. Můžete zamířit na vedlejší ostrůvek Gozo, který je charakteristický svou čistotou nebo do Mdiny, bývalého hlavního města Malty s nyní už jen pár sty obyvateli. Hlavně nezapomeňte na Valettu založenou před půl tisíciletím!

     A pokud by vám i tohle všechno nepřipadalo dost osobité a toužili jste po něčem, co nevidíte na každém rohu nebo spíše na každém ostrově u moře, rozhodně navštivte valettský dům Casa Rocca Piccola. Žije tu markýz De Piro, který tento objekt otevřel pro veřejnost, budete mít možnost dozvědět se něco historii šlechtického rodu a lze také nahlédnout do ložnice, jídelny či knihovny.

     Tak co, už si hledáte nejbližší termín letu, abyste si připomněli doby pirátů či půvabnou Morgan?

Autor: Viktorie Balounová

 

 

 

 

 

 

Čtěte také:

Kde se natáčel film Koktejl s Tomem Cruisem

Thajsko - dovolená v zemi stříbrného plátna

Kde se natáčela pohádka Princ a Večernice

Řecký ostrov z filmu Mamma Mia

Kde se natáčel film Trója?

Film Twilight a město Volterra

Kde se natáčel seriál Dva a půl chlapa

Turisté hojně míří do míst, kde se točil Sex ve mestě 2

Souostroví Phi Phi skrývá filmovou „Pláž“ s L. DiCapriem

Turisté navštěvují místa, kde se natáčel film Gladiátor

Procestujte Nový Zéland ve stopách Pána prstenů

Harry Potter má svůj zábavný park

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 13.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.