Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Ostrov Jáva

Ostrov Jáva se nachází v jihovýchodní Asii, jižně od Thajska. Sousedí se Sumatrou, Borneem, Bali a Vánočním ostrovem. Omývá ho Indický oceán a Jávské moře

 

 

       Poloha ostrova Jáva

 

Území Jávy patří k ostrovnímu státu Indonésie. Nachází se zde také jeho hlavní město Jakarta. Název v javánštině znamená „vítězný a prosperující“. Jakarta byla poprvé obydlena ve 12. století. Tehdy se jednalo o přístav Kalapa, který byl centrem království Sundy. Později místo patřilo pod sultanát Bantam, v 17. století pod Nizozemskou východní Indii.

 

Mapa Jávy

 

 

 

Ostrov obývá více než 145 miliónů lidí. Hustota zalidnění je zde tak velká, že se vláda od roku 1970 snaží obyvatelé přemisťovat na méně osídlené ostrovy, což ovšem přináší řadu problémů. Jáva se dělí na šest správních území; na čtyři provincie, jeden zvláštní region a region hlavního města. 

 

   
                                      Počasí v této lokalitě
   

 

Jáva je hornaté území. Téměř všechny vrcholy jsou vulkanického původu, některé z nich jsou dodnes aktivní. Nejvyšší jsou sopky Semeru a Bromo.

 

Hory Bromo-Semeru-Batok-Widodaren, Tengger Caldera, Východní Jáva
Zdroj fotky: Riza Nugraha ? from Utrecht, The Netherlands [CC BY 2.0 (creativecommons.org/licenses/by/2.0), via Wikimedia Commons

 

Autor: Karolína Klosová

 

Východní Jáva, Indonésie, zdroj videa: YouTube CC, autor: Steve Yalo


Dříve napsáno:

Letenky do Indonésie - Džakarta za 12 690 Kč

Cestopis - Indonésie aneb tipy a rady na cestu

Letiště Soekarno - Hatta (CGK)

Seznam letišť v Indonésii

   
  Mohlo by vás zajímat:
 

10 největších ostrovů světa

   

 

 

 


 


Vložil/a: Daniel Česák 13.03.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.