Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce městem Pag

Ostrov Pag náležící území  Chorvatska patří mezi takzvané Kvarnerské ostrovy. Stejnojmenné město Pag je zároveň centrálním bodem celého ostrova. Najdeme ho v jihovýchodní části území, kde se břehy stáčejí a objímají záliv.

Hlavním turistickým lákadlem města se stala rozlehlá pláž Prosika. Pokrývají ji oblázky směřující do průzračně čistého moře. Voda je zde mělká, a proto se skvěle hodí pro rodiny s malými dětmi a seniory. Činorodější jedinci se mohou zapojit do sportovních aktivit jako např. do  windsurfingu nebo si zahrát různé míčové hry.

 

 

Mapa - openstreetmap.org

 

 

     
                                  Předpověď počasí - Pag  
     

 

Pohled do minulosti

Liburnové byli nejstaršími doloženými obyvateli, kteří do této krajiny vtiskli část své kultury. Dalšími byli Římané. Poté obývanou část ostrova zaplavilo moře a civilizace se posunula o kus dál. Byzantská říše si území dnešního hlavního města střežila až do doby, kdy ho král Štěpán Držislav dobyl.

Panovníci se střídali a počínající architektonický rozkvět Pagu lze spatřit už v patnáctém století. Strach a obavy z Turků donutily měšťany vybudovat v co nejkratším čase řadu obraných staveb.

 

 

Významnou památkou, na kterou jsou zdejší, jak se patří pyšní, je kostel Nanebevzetí Panny Marie,

   Obr. bastion

který měl původně plnit funkci katedrály, ale nestalo se tomu tak čistě z politických důvodů. Několik věží, jenž v minulosti jako bastiony vyčnívaly z městských hradeb, se bohužel nezachovalo. Ovšem jedna z nich se dožila dneška a její mohutnost připomíná skutečnost, kterak se město bránilo nájezdům.

V blízkosti kostela se nachází také palác. V minulosti sloužil jako sídlo a útočiště bohatší vrstvy obyvatelstva.

Úzké uličky odhalí další a další kostely. Například chrám sv. Kříže. Nejen sakrální stavby uchvacují zrak kolemjdoucích. Jelikož byl Pag domovem mnoha bohatých rodů, nachází se v různých částech města významné vily a paláce.

Návštěvu starobylého centra zpříjemní velký počet restaurací, které najdem na každém rohu. Mořské plody stojí určitě zato ochutnat a nemine vás ani tradiční řada stánků s rozličnými suvenýry.

 

   Hotely ve městě Pag

  Donami Apartments Cena na noc pro dva - 1 106 Kč
 

Apartmani radoslovic

Cena na noc pro dva - 1 044 Kč
 

Apartmani lidija

Cena na noc pro dva - 1 055 Kč

 

Autor: Tereza Hotovcová

 

 

 

 

Čtěte také:

Nechte se očarovat krásou ostrova Pag

Placení v Chorvatsku

Plánování letů bude jednoduší. Google uvedl do ...

Chorvatsko láká turisty na známá filmová místa

Seznam letišť v Chorvatsku

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.