Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Kam v Korutanech za vodou? Co třeba jezero Wörthersee

Rakouský klenot. Páté největší jezero  Rakouska a největší jezero v Korutanech. Jezero s průzračně tyrkysovou vodou, obklopené množstvím zámků a skvostných sídel, se dá právem nazvat skutečnou dominantou Korutan. Romantický nádech celého místa nenechá nikoho chladným.

 

 

Všechny své krásy vám jezero nabídne u svých břehů, které se táhnout v délce 42 kilometrů. Prohlédnout si je můžete procházkou po promenádě v Pörtschachu či při plavbě parníkem na jezeře. V některých překrásných vilách se dá i ubytovat a užít si tak dokonalou polohu přímo na břehu Wörthersee.

 

   Ubytování poblíž jezera

 

Poloha jezera, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Jezero se pyšní rozlohou přes 19 kilometrů čtverečních. S městem Klagenfurt je jezero propojeno kanálem, po kterém jezdí výletní lodě. V jižní části jezera je břeh převážně zalesněn oproti severní části, která vám nabídne tolik k vidění, prozkoumání a relaxaci.

Asi nejlákavějším místem rakouského jezera je městečko Maria Wörth, které je zároveň nejstarší křesťanskou osadou v Korutanech. Vévodí mu kostel na poloostrově uprostřed čistých vod jezera. Nad ním se nachází rozhledna Pyramidenkogel, která je zároveň restaurací i vyhlídkou.

Na březích jezera jsou i další místa, která stojí za vaši pozornost. Ať již výše zmíněné Klagenfurt, které ukrývá dva menší přístavy či romantický zámek Velden na západním cípu jezera.

 

 

Díky svým podzemním pramenům má voda v jezeře v létě teplotu až 28 stupňů Celsia.

Malebná oblast kolem jezera doslova zve ke strávení klidné, ale i aktivnější dovolené. Vodní plocha je ke koupání jako stvořená, její čistá a teplá voda k tomu ideálně svádí. Kromě toho zde můžete provozovat jachting, výlety lodí, veškeré vodní sporty a kolem jezera naleznete skvělé podmínky pro turistiku, nordic walking cyklistiku. V zimě jezero zamrzá a upravuje se tu led pro bruslení.

Je krásné pozorovat, jak v létě teploty ovlivňuje Středozemní moře a na druhou stranu zůstává pro Rakousko typické střídání ročních období. Užít si tu proto můžete i kouzelný podzim, kdy se dá stále chodit na výlety, jezdit na  kolech a na lodích. Naprostá vás pohoda vás zasáhne při každé činnosti.

 

 

Wörthersee leží na jižních hranicích Rakouska. A od našich českých hranic je to přibližně 300-400 kilometrů, samozřejmě dle zvolené trasy. Díky takové vzdálenosti tu tudíž můžete prožít i příjemný prodloužený víkend. Ubytovat se zde dá v  hotelích, soukromých vilách, pensionech, apartmánech a nebo přilehlých kempech. A ty pravé prázdninové radovánky nebo romantický výlet v tomto ráji mohou začít.

 

 

Rakousko samo o sobě láká krásnou přírodou a ve spojení s průzračným jezerem Wörthersee se zkrátka odolat nedá.  Ta pohoda a vstřícnost místních lidí je stejně přitažlivá jako klima a krása místní krajiny.

Autor : Michaela Částková

 

 

Čtěte také:

Rozhledna se skluzavkou v Korutanech

10 míst, která musíte navštívit v Rakousku

Rakouská lyžařská střediska

5 největších jezer v Rakousku

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 04.07.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.