Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Severní polské městečko Miedzyzdroje

Teplé moře, čistý písek, atraktivní promenáda. Miedzyzdroje je polské lázeňské městečko s pěti tisíci obyvatel, které leží blízko německých hranic, a proto se do něho sjíždí nejen turisté z Německa a Polska, ale také ze Skandinávie.

Čechů se do Miedzyzdroje moc nevydává, což je skvělý důvod toho využít a vydat se na druhou stranu Polska.

 

 

Toto malé městečko s tří kilometrovou promenádou má reputaci trendového přímořského letoviska, v němž se to hemží turisty ze všech světových stran. Často nazývané jako „Perla Baltu“, je toto město známé pro jeho solné a bahenní koupele.

Pro každého milovníka přírody je ihned vedle Miedzyzdroje Wolínský národní park, kde je možné zahlédnout největšího žijícího orla – Orla mořského, anebo polského bizona.

V parku je spoustu jezer, kopců a zajímavých míst, kde lze zahlédnout zvěř jako jsou srny, divoká prasata, jezevci. Park je vhodný pro denní turistiku, leží na ostrově Wolin a obklopuje ze všech tří stran městečko Miedzyzdroje.

 

 

Turismus v Miedzyzdroje

V Miedzyzdroje je nepochybně hlavní atrakcí krásná pláž s vysokými útesy, nicméně i město toho má hodně co nabídnout. Pokud vás omrzí ležení na pláži, nebo je zrovna špatné počasí, můžete navštívit Národní historické muzeum, kde můžete několik hodin objevovat zajímavosti o fauně a flóře z nedalekého Wolinského národního parku.

Další atrakcí, která pobaví nejen děti, ale i dospělé, je muzeum voskových figurín. Další a jistě neodmyslitelnou možností je procházka městečkem a prohlédnutí si starých domů. Historie města se datuje až do dvanáctého století.

 

  Levné ubytování  - přehled /ceny aktuální v době publikace článku/

  Tip na hotel: Ośrodek Wczasowy Polino Cena na noc pro dva - 620 Kč
  Tip na hotel: Pensjonat Mors Cena na noc pro dva - 1 020 Kč
  Tip na hotel: Villa Promenada Cena na noc pro tři - 1 760 Kč

 

Historie

Na konci dvanáctého století byly na území dnešního města dvě osady, které patřily k biskupství Kamiena Pomorskiho. Zatímco v Selazu (v češtině znamená železo) těžili železnou rudu, v druhé osadě zvané Kapience spoléhali na zemědělství. Dnešní jméno s objevilo až v patnáctém století.

 

Geografie a doprava

Doprava do tohoto přímořského střediska není komplikovaná, cesta z České Republiky vede převážně po německých dálnicích, čímž odpadá potřeba platit mýtné. Do Polska se přejíždí až na úplném severu Německa, protože Miedzyzdroje leží na severozápadě šest set kilometrů od Varšavy a pouhých dvě stě padesát kilometrů od Berlína. Jako park, tak i městečko leží na Wolinském ostrovu.

Město má perfektní klimatické podmínky, ačkoli je Baltské moře studenější, Miedzyzdroje má nejteplejší mořské proudky ze všech baltských letovisek. Kromě toho je léčebné klima také využívané v léčivém Miedzyzdrojském středisku.

 

       Trasa jízdy autem z Prahy. Vzdálenost: 591 km. Čas: 6:29, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Mapa - openstreetmap.org  

 

Filmový festival

Každý červenec se v Miedzyzdroje koná filmový festival, kam zavítají ty největší polské filmové hvězdy, ale také spisovatelé a zpěváci. V Miedzyzdroje je obdoba chodníku z Beverly Hills, kam vybrané hvězdy na konci festivalu otiskují své dlaně.

 

 

Autor: Karolína S.

 


 

Další podobné články:

Nejvyšší hora Polska

Varšava, největší z polských měst

Do Polska s Flixbusem - 5000 jednosměrných jízdenek za 25 Kč

Do polských Krkonoš na kole

Kouzlo polských pláží a Baltského moře

Zakopane: populární turistické středisko najdete v jižním Polsku

Průvodce - Štětín

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.