Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Městská doprava (MHD) v Bratislavě

Slovenské hlavní město Bratislava se rozkládá na obou březích Dunaje, na hranici Rakouska a částečně i Maďarska. Žije zde přibližně 430 tisíc obyvatel.

 

 

Dopravní obslužnost je zajištěna především tramvajemi, jejichž provoz doplňují trolejbusy a autobusy. Autobusy jezdí hlavně do sídlištních čtvrtí, například Petržalka.

V 80. letech 20. století byla zahájena výstavba metra, ovšem před sametovou revolucí v roce 1989 byly práce zastaveny a již se v nich nikdy nepokračovalo. Do budoucna Bratislava počítá s výstavbou tzv. rychlodrážní tramvaje. V letech 2013 – 2015 probíhala I. etapa výstavby této nové tramvajové trasy na Petržalku – z velké části vede koridorem, jenž byl původně určen pro stavbu metra. Tato část nové trasy byla otevřena v roce 2016.

Tramvajová doprava má 13 linek, trolejbusová 14 a autobusy 77, z nich je 18 spojů nočních (označení N21-N95).

 

Síť tramvají v Bratislavě

 

Jízdenky se neprodávají u řidičů MHD, musíte si je zajistit předem, a to buď ve žlutých mincovních automatech, ve stáncích s denním tiskem, anebo v kancelářích bratislavského dopravního podniku. Základní jízdné stojí 50 centrů a jedná se o nepřestupní jízdenku na 15 minut. Další, méně či více výhodné, tarify jsou časové a pásmové. Pořídit si však můžete výhodnější turistickou kartu Bratislava City Card (na 1, 2 nebo 3 dny).

Příměstskou dopravu Bratislavy posílily vlaky, které jsou rovněž zařazeny do městského dopravního integrovaného systému.

Po Dunaji funguje říční doprava, a to jak nákladní, tak i osobní.

Turisté se po pěší zóně, anebo k Bratislavskému hradu, mohou svézt vláčkem Prešporáčkem.

Autor: Jaroslava Linková

 

 

    Mohlo by vás zajímat:
   

Co nabízí Bratislava

   

Bratislava skrývá kouzelné uličky i úchvatné památky

   

10 nejzajímavějších míst Bratislavy

   

Hlavní nádraží Bratislava

   

Mezinárodní letiště Bratislava (BTS)

 

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 21.08.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.