Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

10 nejzajímavějších míst Bratislavy

Foto, en.wikipedia.orgRazíte heslo: „Všude dobře, tak co doma”? Za zajímavostmi nicméně nemusíte ani tak daleko za naše hranice. Pojďte se s námi podívat na ta nejkrásnější místa, která stojí za vidění u našich sousedů na Slovensku, v Bratislavě.

 

 

 

 

 

Katedrála sv. Martina

Zaručeně ji nemůžete minout, jde o nejvyšší stavbu v metropoli. A velký je církevní objekt také svým významem. Výstavba začala sice už ve třináctém století, dokončení se ovšem dočkal o více než pět set let později.

 

sk.wikipedia.org

Autor fotky: Lure, creative commons

 

Slavín

Jde o památník, dnes národní kulturní památku, která vznikla na počest vojáků padlých v druhé světové válce. Našli byste jej v bratislavské části Staré Město. Dominantu tvoří obřadní místnost z mramoru s monumentem tvaru obelisku o výšce téměř čtyřiceti metrů.

 

sk.wikipedia.org

By Redaktor:Pythin (Own work) [CC BY-SA 2.5 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5)], via Wikimedia Commons

 

Hviezdoslavovo náměstí

Je patrně jedno z nejznámějších náměstí slovenského hlavního města vůbec. Jméno dostalo podle Pavola Országha Hviezdoslava, básníka a jedné z nejvýznamnějších kulturních osobností. Zcela odlišný charakter oproti původní podobě dostalo rekonstrukcí koncem dvacátého století, aktuálně připomíná pěší zónu.

 

sk.wikipedia.org

By Jorge Láscar from Australia (Hviezdoslavovo námestie) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

 

Bratislavský hrad

Jedná se o soubor staveb, počátky jeho historie můžeme datovat už do devátého století, postupně si prošel renesanční i barokní úpravou, která byla nutná. Traduje se, že zde kvůli katastrofálnímu stavu dokonce odmítl přebývat císař Ferdinand II. Zlatou éru zažil za Marie Terezie, momentálně tu sídlí Slovenské národní muzeum, používá se k reprezentačním účelům a patří mezi symboly města.

 

sk.wikipedia.org

Autor fotky - volné dílo

 

Devínský hrad

Vlastně nejde o tak přesné označení, z původní stavby zbyly již jen ruiny. Tyčí se nad soutokem Dunaje a Moravy, podle mnohých jde o nejkrásnější soutok ve střední Evropě. Výstavba započala sice v devátém století, první stopy osídlení pocházejí již z doby před 3 500 až 5 000 lety.

 

sk.wikipedia.org

Autor fotky- Lure, creative commons

 

Stará radnice

Našli byste ji na hlavním náměstí, je to nejstarší radnice na Slovensku a jedna z nejstarších budov v Bratislavě. Vznikla v patnáctém století ještě v duchu gotiky, ale stopy na ni nechala pozdější renesanční přestavba a svou tvář ji vtisklo i v osmnáctém století baroko.

 

sk.wikipedia.org

Autor fotky: Murli, creative commons

 

Slovenské národní divadlo

Je jednou z klíčových institucí slovenské kultury. A to i vzdor tomu, že po jeho otevření se tu paradoxně hrálo česky. Historická budova stojí na Hviezdoslavově náměstí, novorenesanční tvář jí dodal Ateliér Fellner a Helmer a dokončena byla roku 1886.

 

sk.wikipedia.org

Autor fotky:  Maros, creative commons


Academia Istropolitana

V patnáctém století ji založil Matyáš Korvín, uherský král. Tímto jeho počinem se na Slovensku začala psát historie vysokého školství. Po jeho smrti univerzita ovšem zanikla. V současnosti v budově sídlí Divadelní fakulta Vysoké školy múzických umění.

 

sk.wikipedia.org

Autor fotky: volné dílo

 

Michalská brána

Jde o bývalou bránu opevnění Bratislavy a jedinou původní, která se z něj dosud dochovala, současně patří proto mezi vůbec nejstarší stavby v metropoli, vznikla ve čtrnáctém století. Nachází se ve Starém Městě. Traduje se, že pokud si chtějí studenti zajistit úspěch při důležité zkoušce, mají bránou projít mlčky.

 

sk.wikipedia.org

Autor fotky: Dguendel, creative commons

 

Grasalkovičův palác

Rokoková budova se nachází na Hodžově náměstí a nyní slouží předně coby sídlo prezidenta republiky. V osmnáctém století byl postaven dle návrhu architekta Antona Mayerhofera. Jméno palác dostal podle uherského šlechtice a politika Antona I. Grasalkoviče, který ho nechal realizovat.

 

Foto, cs.wikipedia.org

Autor fotky: By Juraj Kubica from Bratislava, [CC BY-SA 2.0 (creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], Wikimedia Commons


Přehled ubytování v Bratislavě na booking.com

Brarislava

 

Letenky z Prahy do Bratislavy


 

Trasa letu z Prahy do Bratislavy, doba letu: 1h, přehled tarifů na Kiwi.com

 


*Autor úvodní fotky - volné dílo

 


Mohlo by vás zajímat:

Bratislava skrývá kouzelné uličky i úchvatné památky

Nová letecká linka Bratislava – řecký ostrov Korfu

Mezinárodní letiště Bratislava (BTS)

Bratislava – Birmingham za 1 659 Kč

Bratislava – Mallorca za 1 575 Kč

Wizzair: Bratislava – Skopje za 540 Kč

Letecky Bratislava – Barcelona a zpět za 1 090 Kč

Bratislava – Trapani za 1 657 Kč

Z Bratislavy nově letecky do Burgasu a Pafosu

Vlakové nádraží - Bratislava hlavná stanica

Městská doprava (MHD) v Bratislavě

 

 
Vložil/a: Daniel Česák 18.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.