Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Městská doprava (MHD) ve Valencii

Valencie je třetím největším městem  Španělska (po Madridu a Barceloně) a hlavním městem provincie Valencia a Valencijského společenství. Rozkládá se na východě země, u Středozemního moře, na pobřeží Costa del Azahar (pobřeží pomerančového květu). Počet obyvatel, včetně satelitních a příměstských oblastí činí celkem kolem 1,6 milionu.

 


 

 

Ať už se vydáte k moři, anebo za zdejšími památkami, jistě budete chtít využít městskou dopravu. Valencie má moderní metro, které samozřejmě přepravuje největší počty cestujících. Má šest linek, které jsou přehledně označeny. Vlaky jezdí přesně na čas a jsou velmi čisté.

Metro má pokrytí mobilním signálem. Linkami 3 a 5 se můžete přepravit z letiště do centra (stanice Colón, cesta trvá kolem 20 minut, vzdálenost je 10 kilometrů) a na hlavní nádraží. Linka 5 potom pokračuje k přístavu, linka 3 do severní oblasti Valencie.

 

Plán metra, zdroj:FGV (www.metrovalencia.es/page.php?page=145), Wikimedia Commons

 

Co se týká jízdného, je město rozděleno na čtyři dopravní zóny A, B, C, D. Před vstupem do metra jsou automaty na jízdenky, ve kterých lze platit nejen hotovostí, ale také kartou. Jízdné je rozděleno na různé tarify – časové i podle zón. Můžete zakoupit lístek na jednu jízdu, nebo jednodenní až třídenní zpáteční jízdenku; nejvýhodnější je pochopitelně předplatné například na 10 jízd, anebo na 10 či 20 dní. Výhodné jsou i turistické karty.

Dopravní obslužnost je zajištěna také tramvajemi a autobusy. Některé spoje jezdí až k pláži, což je příjemné jak pro místní, tak pro turisty, ubytované dál o pláže. Z centra jede k moři autobus č. 32 a cesta trvá asi půl hodiny.

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Valencie: Město moderní architektury

Vlakové nádraží - Estació del Nord (Valencia)

Mezinárodní letiště Valencie (VLC)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.08.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.