Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Tip na krátký výlet do Rakouska. Vydejte se k jezeru Traunsee

V oblasti Salzkammergut najdete Jezero Traunsee, patří ke zdejším nejzajímavějším místům, nejen díky rozloze, ale i historii. Proč se tam vydat?

Traunsee je největší jezero Solné komory, položené mezi masivem Traunstein a vápencovým pohořím Höllengebirge. Dosahuje délky 12 km, šířky 3 km a hloubky 191 m. Na severním konci jezera leží město Gmunden, které se stává častým turistickým cílem.

 

 

     Mapa, zdroj - openstreetmap.org

 

 

Pestrá letní nabídka

Turistika v oblasti Traunsee kvete hlavně v letní sezóně, kdy teplota vody dosahuje příjemných 20°C. Můžete zde vyzkoušet potápění, jachtaření, vodní lyže nebo windsurfing.

Pozoruhodné jsou také lodě, s nimiž můžete jezero objevovat. Parník Gisela, který pohání parní stroj, a parník Žofie, který se plaví již od roku 1839.

Lákadlem pro turisty může být i fakt, že se zde v roce 2005 našel vrak amerického stíhacího letounu, který zde zmizel ke konci druhé světové války.

Ubytování v této lokalitě

 

Apartmenthotel 's Mitterndorf  

Cena na noc pro dva - 3 100 Kč
 

Apartments Gmunden Flair

Cena na noc pro dva - 3 320 Kč

 


 

 

Co se dá dělat na břehu

Východní břeh je osídlený velmi řídce, po silnici je zpola nepřístupný. Vévodí mu vápencový masiv Traunstein s vrcholem ve výši 1 691 metrů. Situace se mění na západním břehu jezera, kde se nachází obec Altmünster, kemp a přístav. Na jihu se setkávají pohoří Salzkammergutberge a Totes Gebirge.

Na východním břehu najdete malou vesničku Traunkirchen se stejnojmenným farním kostelem, který díky své poloze vysoko na skále na poloostrově působí spíš jako hrad. Ve středověku zde fungoval ženský klášter. Ten byl v osmnáctém století přestavěn jezuity do barokní podoby.

Uvnitř kostela je k vidění proslulá rybářská kazatelna ve tvaru loďky. Každý rok se už od sedmnáctého století na svátek Božího těla koná v Traunkirchenu procesí na loďkách.

Vyrazte k jezeru Traunsee, které vám potvrdí, jak krásná může být příroda. Pokud byste se nepokochali dostatečně, nedaleko leží největší rakouské jezero Attersee.

 

 

 

Čtěte také:

Stav sněhu Rakousko

Nejvyšší hora Rakouska

10 míst, která musíte navštívit v Rakousku

Vydejte se do Hallstattu, dobře skrývaného klenotu Rakouska

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.11.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.