Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na eurovíkend     

Tip na levný eurovíkend pro dva: Řím

Ilustrační fotoŘím patří mezi nejnavštěvovanější města Evropy. Proto jsme nemohli vynechat tip na eurovíkend do tohoto města. Ukážeme vám rozdíl mezi cenou za eurovíkend pokud se vydáte vlastní osou, anebo pokud využijete služeb cestovní kanceláře. Jak nejlevněji strávit pár dnů v Římě - například v období svátku a pracovního volna v září a říjnu?

 

 

 

Již dříve jsme o Římu psali a část informací se zde bude opakovat. Pokud vás zajímá Roma Pass, pohled z webkamery nebo ceny jaké jsou v Římě, přečtěte si i tento článek.

 

Co navštívit v Římě?

VatikánV Římě byste měli vidět určitě Španělské náměstí a Španělské schody, Pantheon, Fontanu di Trevi, Kapitolské náměstí a Kapitol, Forum Romanum, Koloseum. Památek je v Římě opravdu spousta.

 

Doprava do Říma, letiště

Dopravit se do Říma můžete samozřejmě svým vozem. Pokud ovšem jedete na eurovíkend - tedy max. pětidenní výlet - cesta autem nemusí být úplně příjemná. Zvláště když lze koupit letenky pro dvě osoby i pod 2 000,- Kč. Pravidelně informujeme registrované uživatele o takových letenkách - aktuální nabídku najdete zde. Registrujte se zdarma, a získáte informace o nejlevnějších letenkách na trhu.

Levně do Říma létá například Wizzair z Prahy nebo Katovic, či Ryanair z Bratislavy, Wroclavy a Krakowa.

Jak se dopravit z letiště do centra města? Vydejte se do Říma z letiště Fiumicino třeba vlakem. Z letiště jezdí každou půlhodinu vlak - Leonardo Express - do stanice Rome Termini station.  Vlaky jezdí mezi 05:51 do 22:51. Doba jízdy je přibližně 30min. Cena jízdenky je 11 €. Existuje také linka FM1, která vás doveze do stanice Rome Tiburtina za cenu 5.50 €. Poté lze pokračovat v cestě pomocí metra – cena za lístek na metro cca. 1 €.

Do centra ke stanici Rome Termini jezdí také autobusy. Autobusový dopravce Terravision prodává jednosměrné jízdenky za 9 € a zpáteční za 15 €. Cestu stihne za 70 minut. Další společností, která provozuje stejný spoj je Schiaffini. Cena lístku je 8 €.

Tím nejlevnějším způsobem dopravy z letiště je modrý autobus Cotral, který staví přímo před terminálem. Koupíte-li si jízdenku přímo na letišti, bude vás stát pouze 3.50 € na osobu (mají jich více, ale chtějte jízdenku za tuto cenu). Cena při zakoupení u řidiče je dvojnásobná, tedy 7.00 EUR. Tato autobusová linka jede poněkud déle než dříve zmiňované linky.

Letiště Řím Ciampino není napojeno přímým spojením na železniční síť, a tak je nutné se nejprve přepravit pendlujícím autobusem do blízkého města Ciampino na vlakové nádraží, kam jezdí autobus za cenu 1 €. Vlak FM4 z města Ciampino do Říma Termini stojí 1.30 €.

 

Levné ubytování

Denně aktualizováno:

 

Celkové náklady za eurovíkend po svém

Aktuální cena letenky pro dvě osoby z Wroclavy je 1 754,- Kč / 278 PLN. Tuto nabídku poskytuje společnost Ryanair. Dopravit se do Wroclavy lze autem. Informace o tom, kde parkovat najdete v tomto našem článku.

Náklady na ubytování pro dvě osoby v kempu v termínu 25.-28. 9. 2010 jsou ve výši 3 264,- Kč.

Celkové náklady na ubytování a letenky pro dvě osoby jsou tedy 5 018,- Kč. K ceně přičtěte dopravu na letiště ve Wroclavy, případné parkovné, a dopravu po Římě. Tyto náklady by nemuseli překročit 2 000,- Kč, ale samozřejmě to závisí na spotřebě vašeho auta a vzdálenosti od letiště. Do Wroclavy se lze dopravit také vlakem.

 

Eurovíkend s cestovní kanceláří

Nestává se to často, ale eurovíkend, který jsme nalezli v nabídce cestovní kanceláře, je poměrně výhodný, a určitě stojí za zmínku a je možné, že zaujme né jednoho cestovatele. Společnost Invia nabízí tento eurovíkend. Cena za dvě osoby je 8 380,- Kč. Doprava je autobusem. V ceně je 1 x nocleh s polopenzí v hotelu, komplexní pojištění včetně STORNA od České pojišťovny, pojištění CK, průvodce.

Vzhledem k tomu, že doba zájezdu je min. na 4 noce, je otázkou kde budete trávit zbývající noce a za kolik. Protože v ceně je pouze jedna noc v hotelu.

Náklady na eurovíkend po svém a na eurovíkend s cestovní kanceláří budou velmi podobné. Nevýhodou u nabídky cestovní kanceláře je to, že v Římě budete trávit méně času. Doprava autobusem je podstatně pomalejší než letadlem a méně pohodlná. Nevýhodou eurovíkendu po svém bude doprava na letiště Wroclaw. Doporučujeme sledovat naše akční letenky, kdy upozorňujeme na levné letenky nejen do Říma. Občas lze totiž najít levné letenky do Říma i z Prahy či Bratislavy. Tím se vyhnete trasféru do Wroclavy.

Fontána di Trevi:Fontanu di Trevi

 

 
Další informace o Římu načerpejte zde
 


 

Vložil/a: Daniel Česák 24.07.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.