Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Vše důležité, co byste měli vědět o Tower of London

en.wikipedia.orgLeží u zastávky metra Tower Hill - mapa. Je to jedna z nejdůležitějších zajímavostí historické části Londýna. Tento symbol anglické metropole se tyčí nad řekou Temží na východním okraji starobylých městských hradeb.

 

 

 

Dodnes patří k néjvíce navštěvovaným historickým památkám Londýna.

Tato věž byla dějištěm mnoha krvavých bitev v historii země a místem, kam by se měl každý návštěvník či obyvatel metropole alespoň jedenkrát za život podívat.

Třebaže je znám především jako místo, kde byli hříšníci vězněni a popravováni, tak sloužil střídavě i jako královské sídlo, mincovna, královský zvěřinec, zbrojnice, rozhledna a také jako úschovna britských korunovačních klenot a tuto poslední funkci plní dodnes.

 

 

Tower plnil i funkci královského zvěřince. Byl zřízen v roce 1 204 n.l. za vlády Jana Bezzemka. Drželi zde královského leoparda za doby vládnutí krále Edwarda II. Denně byla vyplácena peněžní částka na nákup masa a jako odměna pro jeho opatrovníka. 

 

 

Mezi davy turistů ze všech různých koutů světa bychom snadno mohli zapomenout také na to, že pevnost je nejlépe zachovanou i když z velké části restaurovanou středověkou stavbou anglického království.

 

 

Stavbu Toweru zahájil Vilém Dobyvatel a původně plánoval, že bude tato pevnost jen obyčejnou rozhlednou, avšak svůj současný vzhled získala z velké části již na konci 13. století. 

Než se vydáte na prohlídku areálu Toweru, je užitečné absolvovat prohlídku s průvodcem, kterou zdarma každou půlhodinu obstarává jeden z beefeaterů jejichž oficiální titul zní Yeoman Warders. 

Pojmenování beefeater získali podle zvýšených přídělů hovězího masa. Těchto strážců v tudorovském kostýmu je zde přes čtyři desítky a mohou vás zavést i na místa, která jsou běžným smrtelníkům nepřístupná.

 

Zdroj: YouTube - CC, Scott Smith, Tower of London - výměna stráží

 

Poloha památky, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Při návštěvě Londýna a jeho památek se vám bude určitě hodit cenově výhodné ubytování:

 

Palmers Lodge Swiss Cottage

Cena na noc pro dva -  1 036 Kč
 

Duke of Fife

Cena na noc pro dva -  1 066 Kč

 


 
Tipy na zajímavá místa britské metropole načerpejte zde
 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Kam za nákupy do Londýna?

Londýn v období adventu

Nákupy v Londýně: Regent Street

Turistická zastávka Piccadilly Circus

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 04.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.